Príčina smrti

Okolnosti jej nečakaného odchodu sú pritom stále veľmi nejasné. „Zomrela nadránom v spánku a potichu,“ povedal nám stručne Noro Mészároš a viac celú záležitosť komentovať nechcel. Čo presne sa v osudnú noc stalo, je záhadou. „Otto ju našiel nadránom, ako nedýcha, keď ju išiel zobudiť. Hneď ju resuscitoval a volal záchranku. Bolo však už neskoro,“ dozvedeli sme sa od nášho zdroja. Niekoľko dní po zverejnení šokujúcej informácie vyplávalo na povrch, že Andrea si vraj doma pri páde v kúpeľni nešťastne udrela hlavu. V dôsledku silného nárazu jej zrejme praskla cieva, čím došlo k vnútornému krvácaniu. Či je to však pravda, ostáva otázne.

Spevák Otto Weiter je zdrvený a doslova stratil reč. „Prepáčte, nevládzem o tom hovoriť,“ povedal exkluzívne pre týždenník Plus 7 Dní. Niet sa ani čomu čudovať. Andreu úprimne miloval a ona mu bola oddaná takmer celý život. Strohá vo svojich vyjadreniach bola aj jeho mladšia dcéra Nikola (29), ktorá už niekoľko rokov žije za veľkou mlákou. „S otcom sme, samozrejme, v kontakte. Je to šok a tragédia. Prosím, rešpektujte súkromie rodiny a najmä môjho otca. Jeho zdravotný stav je vážny a táto tragická situácia mu rozhodne neprospieva,“ napísala nám.

Otto Weiter prežíval na pohrebe neopísateľný žiaľ.
Otto Weiter prežíval na pohrebe neopísateľný žiaľ.
Zdroj: Emil Vaško

Podľa našich informácií je na tom umelec veľmi zle, manželka bola pre neho veľkou oporou a jej strata ho doslova zrazila na kolená. Obrovský šok, ktorý zažil, zároveň neprospieva ani jeho podlomenému zdraviu. Pomocnú ruku mu v tejto chvíli poskytli najmä jeho dobrí priatelia a kolegovia. Podržali ho aj počas poslednej rozlúčky s milovanou ženou, ktorá sa konala v pondelok 20. júla o 14. hodine v Dunajskej Lužnej. Nechýbali zástupy známych umelcov a osobností nášho spoločenského a kultúrneho života. Správa o speváčkinej smrti totiž vyvolala obrovský rozruch nielen medzi bývalými „repeťákmi“, ale aj na sociálnych sieťach, kde v priebehu niekoľkých dní pribudlo množstvo spomienkových fotografií a reakcií fanúšikov na neočakávanú tragédiu, ktorá sa udiala. Emotívnu báseň Andrei venoval kolega spevák Milan Hrčka s manželkou Evou:

Doznel tlmený akord života.
Stíchla jej tichučká pieseň.
Hmla studená padá na polia
a nám do sŕdc bolestná tieseň.
Andrejka naša,
lásku si mala na perách,
dobrotu v srdci,
poctivosť vo svojej duši.
Odpočívaj v pokoji, Andrejka.
Navždy ostaneš v našich srdciach.

Dom vyzerá navonok obyčajne, vnútri však ukrýva plechovkové kráľovstvo.

Nebudete veriť vlastným očiam! Dom vyzdobený plechovkami od piva vyzerá úžasne

Populárne články
JÁN BUGAJ má seniorský vek, a to 70 rokov, je pozitívny, ale bez príznakov. Celé dni pracuje, hovorí, že sa cíti dobre. Syn mu práve priniesol nákup.

Oravčania sa búria: Sever krajiny zamoril COVID-19, aká je tam skutočná situácia?

Režisér Jiří Menzel (†82)

Slávny otec: Rodinné tajomstvo Jiřího Menzela (†82) vyplávalo na povrch až po jeho smrti

Má naučené, ktorý kus oblečenia sa ku čomu hodí. Na stretnutie prišla oblečená v ružovej blúzke a čiernej sukni. Dáva prednosť neutrálnym farbám a jednoduchým strihom.

Hľadala si prácu, v životopise však neuviedla, že je nevidiaca. Ako sa jej podarilo uspieť?

Pink s rodinou

PINK s manželom šokujú netradičnou záľubou. TOTO dovolia malým deťom?!

Film zachytáva život liečiteľa Jana Mikloláška, ktorého hrá Ivan Trojan.

Šarlatán v Amerike: Do boja o nomináciu na Oscara mieri film Agnieszky Hollandovej

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia