Od života dostal poriadnu ranu. Obľúbený spevák, ktorý nie tak dávno bojoval na nemocničnom lôžku o svoj vlastný život, prišiel o manželku. Skonala nečakane, v spánku. Umelec sa z obrovskej straty nevie spamätať.

Až štvrté manželstvo bývalého kulturistu a hviezdy Repete Otta Weitera bolo to pravé orechové. So speváčkou a podnikateľkou Andreou Fischer Weiterovou totiž vytvoril stabilnú partnersko-pracovnú dvojicu, ktorá spoločne nakrúcala televízne programy a ponúkala koncerty po celom Česku i Slovensku určené predovšetkým pre seniorov. Publikum ich milovalo a oni zas milovali publikum. Láska navyše kvitla aj medzi nimi. Zdalo sa, že si boli už dávno súdení. Keď totiž mala Andrejka 11 rokov, prstom ukázala na Otta a povedala: „To bude môj muž!“ Na jej slovách sa Weiter iba schuti zasmial, po dlhých rokoch sa napokon ukázalo, že mala pravdu. Dovtedy Andrea veľa šťastia v láske nemala.

Veľkodušne sa však starala o syna svojej tety a známej speváčky Evy Márie Uhríkovej (†52) Filipa (24). „Keď Evka, moja krstná mama a sestra mojej mamy Heleny, vedela, že má už na onkológii, kde ju liečili z rakoviny prsníka, zrátané dni, poprosila ma, aby som sa o Filipa po jej odchode postarala. Boli sme ako sestry, Filipa som mala veľmi rada, neváhala som ani sekundu. Navyše, ja som kedysi o dieťatko prišla – bolo to v období, keď ho Evka čakala ako slobodná matka. Naše osudy sa veľmi podobajú. Tak ako Filip nepozná svojho otca, lebo mu to Evka nechcela prezradiť, ja nepoznám zasa svojho, moja mama mi to dodnes tají... Vždy som Evku obdivovala ako speváčku. Do práce vkladala všetko, aj s chorobou bojovala statočne. Do poslednej chvíle verila, že sa z toho dostane,“ povedala v minulosti obetavo. Druhý dych jej životu dodal práve Otto.

Vzťah s ním sa po ôsmich rokoch rozhodla spečatiť na tretí pokus v magický dátum 12. 12. 2012 presne o 12. hodine. Prvá svadba v roku 2010, ktorá sa mala konať v romantickom kaštieli, nevyšla. Objednaný síce bol aj kočiš, osemzáprah s dvomi bielymi a šiestimi čiernymi koňmi ozdobenými stuhami, no dva dni pred plánovanou svadbou dvojica koncertovala v Žarnovici, kde sa Andrea necítila dobre. Koncert odspievala z posledných síl a počas klaňačky odpadla do náručia jednej zo svojich fanúšičiek. Náhla hospitalizácia napokon svadobné plány prekazila.

O rok neskôr, v približne rovnakom čase, sa dvojica rozhodla svadbu zorganizovať opäť. Vziať sa chceli v Taliansku, kde sa zoznámili so slovenským kňazom. Ten zaľúbencom objasnil, čo obrad za hranicami Slovenska zahŕňa, a tak sa vyzbrojení všetkými dokladmi a potrebnými papiermi vybrali za svojím šťastím na Apeninský polostrov. Tentoraz však zlyhal kňaz, ktorý nečakane odcestoval. Náhradný duchovný od dvojice očakával trojmesačné predmanželské školenie, preto sa opäť vrátili domov slobodní. Svadbu stihli deväť dní pred avizovaným „koncom sveta“, ktorý sa v roku 2012 šíril éterom. Bez veľkých príprav, plánovania, v tichosti a bez médií.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
PRESTAŇTE NÁM KOMÁROM S TÝM REPELENTOM KONEČNE PIŤ KRV

Prinášame tie najlepšie vtipy z týždenníka ŽIVOT :)

Herec Pierce Brosnan s manželkou Cassandra Harris.

Prišiel o manželku aj dcéru: Život sa s predstaviteľom Jamesa Bonda nemaznal

Lucia Ďuriš Nicholsonová je slovenská liberálna politička a bývalá novinárka, v súčasnosti poslankyňa Európskeho parlamentu zvolená za stranu Sloboda a Solidarita, členka frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov.

TOTO by sme nečakali: LUCIA ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ radikálne zmenila účes! (FOTO)

Vynikal vo viacerých oblastiach, no napokon vyhralo divadlo.

Džentlmen FRANTIŠEK KOVÁR: Kolegyne o ňom tvrdia, že patrí k najúctivejším mužom v súbore

Ilustračná snímka

Hnev voči bratovi mi nedovolil sa sním rozlúčiť. On však nezavrel oči, kým som mu neodpustil...

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia