Firemné aktivity našej najlepšej speváčky Mariky Gombitovej (65) sa sústreďujú v centre Košíc.

Keď sa 1. mája 2018 v preplnenej košickej Steel Aréne odprezentovala spolu s ďalšími vynikajúcimi kolegami v rámci československého večera legendárna umelkyňa Marika Gombitová, krátko nato priniesol týždenník Plus 7 dní informáciu, že prvá dáma slovenskej pop music sa po rokoch strávených v hlavnom meste plánuje vrátiť do svojho rodného kraja.

Dohady súviseli s tým, že krehká speváčka čoraz viac času začína tráviť v Košiciach a že si tu navyše pred tri a pol rokom so svojimi manažérkami Evou Kožejovou a Andreou Pakesovou založila firmu so sídlom na známom košickom sídlisku. Na tom by nebolo nič zvláštne. Všetky tri majú k tomuto mestu veľmi blízko. Práve v metropole východu sa rozbehla Marikina spevácka kariéra a obe jej najbližšie spolupracovníčky sú pôvodom Košičanky. Tieto informácie však pred pár rokmi Marika pre Košický večer vyvrátila.

„Momentálne vôbec neuvažujem o presťahovaní. Je pravda, že v poslednom období naozaj trávim veľa času v Košiciach, pretože na mieste, kde v Petržalke bývam, sa stavia 18-poschodový vežiak. S tým je spojená aj veľká prašnosť a občasný hluk, takže som sa na čas premiestnila na východ, ktorý veľmi milujem, veď odtiaľto pochádzam, tu som sa narodila a prežila nádherné roky. A ešte by som doplnila, že v Košiciach som vyštudovala strednú priemyselnú školu strojnícku a mám tu veľa priateľov,“ ozrejmila.

Jej firma ma novú adresu v časti košického Starého Mesta.
Zdroj: Google maps

Odmietla však komentovať dôvody, pre ktoré si v Košiciach založila eseročku. „Sú to záležitosti týkajúce sa biz­nisu a o tých by som sa nerada zmieňovala. Je bežné, že ľudia majú firmy v rôznych mestách,“ doplnila.

Článok pokračuje na ďalšej strane...

Diskusia