Dáša Kostovčíková (25) je jedinou ženou v úspešnom projekte Petra Biča. Po nedávnom vystúpení v X Factore prekvapila štíhlou postavou.

Tak sme ju oslovili, aby nám prezradila, čo je za tým a ako na to išla. „Krátko po Vianociach sme si s priateľom Matúšom povedali, že začneme žiť zdravšie. Okrem dvoch rokov sústavného hrania s našou kapelou, cestovania v dodávke a nepravidelného stravovania nás k tomu donútilo i to, že sme boli v kuse ,seknutí‘, všetko nás bolelo, cítili sme sa starší a každý týždeň sme museli chodiť na masáže,“ hovorí o stave takmer spred pol roka. Za ten čas sa drobná, 158 cm vysoká speváčka, posunula o jednu až dve konfekčné veľkosti. Z veľkosti M do S až XS, čo sú, povedzme si na rovinu, už proporcie útlych Thajčaniek. S Matúšom sa dohodli, objednali si trénera a ten im upravil aj stravu.

S priateľom Matúšom v januári, keď začali žiť
S priateľom Matúšom v januári, keď začali žiť
Zdroj: Ján Štovka

„To, že sme v tom dvaja, nám výrazne pomohlo. Vzájomne sa podporujeme a navyše nás to oboch veľmi baví, takže cvičenie vo dvojici vrelo odporúčam.“

Práve v tom čase začali v štúdiu pracovať na nových pesničkách, z ktorých ako prvý vznikol aktuálny singel Holiday, stelesnenie letnej nálady a zábavy. Taký bude aj videoklip k nemu. Zahrať si v ňom budú môcť aj fanúšikovia skupiny a Dáša je rada, že má štíhlu „premiéru“ práve v čase, keď sa všetci snažíme byť sexy do plaviek.

Nemala pevnú vôľu

Hoci si ani predtým neobliekala väčšiu veľkosť ako M, pred kamerou, ktorá pridáva kilá, vyzerala vždy robustnejšie, ako v skutočnosti bola. A, samozrejme, skúšala rôzne diéty.

„Pokúšala som sa, ale musím sa priznať, že som nikdy nemala veľmi pevnú vôľu vo veciach, ktoré nie sú až také príjemné,“ smeje sa. „Ak som si dala záväzok, že zabehnem päť kilometrov, odbehla som len 4,5 a vôbec ma to netrápilo. Teraz, keď si stanovím päť kilometrov, zabehnem vždy radšej 5,2, ale nikdy to nevzdávam pred cieľom. To je asi kľúč, pevná vôľa.“ Tá je dôležitá i v stravovaní, lebo nie je nič horšie ako zlé návyky.

Hoci si ani predtým neobliekala väčšiu veľkosť
Hoci si ani predtým neobliekala väčšiu veľkosť
Zdroj: Ján Štovka

„Keď sme s Matúšom začali cvičiť, tréner Jojo Kmeťko tvrdo trval na zmene jedálneho lístka a jeho periodicite. Predtým sme jedli fakt nepravidelne. Raňajky som väčšinou vynechávala a desiata u mňa neexistovala od základnej školy. A tie cesty na koncerty...“ vzdychne. „Jediné varené jedlo bola praženica na raňajky v hoteli, potom už len občasná zastávka na pumpe so samými nezdravými jedlami a na záver, v noci, pred alebo po koncerte, guláš, pizza, rezeň. Hoci som to s porciami nepreháňala, i tak sa na mňa kilá lepili.“

Dnes už Dáša vie, že musí jesť pravidelne, čo znamená premýšľať deň dopredu a stravu navariť a „naškatuľkovať“ na celý deň. „U mňa bolo asi najradikálnejšie to, že som úplne prestala jesť múku. Od januára, možno na dve výnimky, som nič z múky nejedla, čo malo ďalší pozitívny efekt, ktorý som vôbec nečakala – neskutočne sa mi zlepšil atopický ekzém, ktorým trpím už od narodenia. Doteraz som naň skúsila vari všetko, homeopatiká, akupunktúru, bylinky, okrem kortikoidov všetko, ale vynechanie múky je prvá vec, ktorá mi viditeľne pomohla.“

Šokovala samu seba

Úprava stravy, posilňovňa trikrát do týždňa, beh, bicykel, víkendová túra, sauna a plávanie sa pomaly začali podpisovať pod speváčkin výzor. Keďže sa dala na chudnutie s trvalým efektom, ktoré je však pomalšie, vôbec sa nevážila ani nemerala. Chalani v kapele si ju vraj vôbec nevšímajú, len u priateľa Matúša zaregistrovali nárast svalov na rukách.

„Sama som zmeny na postave vôbec nebadala, hoci ľudia, ktorí ma nevídali každý deň, ma na to začali upozorňovať. Ja som to zaregistrovala pomerne neskoro, na Veľkú noc. Našla som video na internete spred Dušičiek a sama seba som takmer nespoznala,“ zabáva sa na svoj účet. V načatej ceste chce pokračovať, pretože sa jej páči zo všetkých stránok.

Májová premiéra štíhlej speváčky mnohým vyrazila
Májová premiéra štíhlej speváčky mnohým vyrazila
Zdroj: TV Joj

„Napriek poklesu váhy mám pocit, že som len na začiatku. Lebo so zmenou životného štýlu som pochopila viac vecí. O vplyve pohybu a upravenej stravy na fungovanie celého tela. Už len zlepšenie ekzému je pre mňa silná motivácia. Už chápem, že ak cvičím, môj tep je pomalší, srdce lepšie pracuje, trávenie funguje ako hodinky, mám pravidelný spánok, celkovo sa cítim lepšie, a to nehovorím o endorfínoch, ktoré sa vyplavia po každom cvičení. Tie sú na nezaplatenie a vedia zlepšiť deň, aj keď sa to zdá nemožné. Ľutujem, že som s tým nezačala skôr, ale už teraz viem, že toto je môj životný štýl na celý život.“

Poslať emailom
Diskusia ()
Najtenší dom na svete.

Pôjdete do kolien: Neuveríte, prečo vznikol a ako vyzerá tento dom!

Populárne články
Ilustračná snímka

Pri hľadaní dokumentov na manželov pohreb objavila cédečko: Ako ho mohol nahrať?

Nie je dňa, keď by si herečka Hana Gregorová nespomenula na svojho manžela Radka Brzobohatého, s ktorým prežila 32 rokov.

Hana Gregorová: Nie je dňa, keď by som si na Radka nespomenula, boli sme ako oheň a voda

Joanne sa stala slávnou, zmenila štýl obliekania aj farbu vlasov, čo je však dôležité, nezabudla súcitiť s ľuďmi, ktorí trpia, zarobené milióny rozdáva na charitu.

Z dna na výslnie: Vedeli ste, akým utrpením si prešla autorka slávneho Harryho Pottera?

Moderne vybavená nemocničná kuchyňa vydáva denne okolo 1 500 porcií jedla pre pacientov a ďalších 800 pre zamestnancov.

Zo zákulisia Rooseveltovej nemocnice: Hoci týchto ľudí nevidíte, chod zariadenia stojí na nich

Dušan Cinkota na skúške muzikálu West Side Story v DK Ružinov.

Dušan Cinkota po šiestich rokoch vo väzení varuje mladých: „Je to autoterapia,“ hovorí

Vedeli ste

Označenie „made in...“ malo zabrániť kúpe?

Zobraziť viac
Diskusia