Mamičkin najkrajší. Túto prezývku získal Vlado Durdík (†53) vďaka mimoriadne populárnemu seriálu zo 70. rokov Miesto v dome, v ktorom stvárnil mladého doktora po boku kamarátky a spolužiačky z VŠMU Zuzany Kocúrikovej (74).

Podľa Zuzany Kocúrikovej sa Vlado doslova vymykal zo skupiny hercov, ktorí patrili do ich ročníka. „Neviem, či to bol zámer Lacka Chudíka, ktorý bol takisto seriózny muž, a preto si povyberal veľkých extrovertov až ‚divočákov‘, ale Vlado sa medzi nami vynímal. Bol inakší, bol to introvert a často do našich výbušných extempore nezapadal,“ uviedla. Medzi mnohými si spomenula na príhodu, ktorú už síce viackrát v médiách kvetnato vykreslila, ale práve tá najlepšie dokazuje rozdielnosť pováh hercov z ročníka a umierneného Vlada.

SPOMIENKOVÚ FOTKU HERCA DURDÍKA (†53) AJ S RODINOU SI POZRITE TU
Snímka zo seriálu Miesto v dome, ktorý V. DURDÍKOVI priniesol veľký úspech.
Zdroj: ČSFD

„Naše štúdium herectva vyzeralo tak, že vždy cez týždeň sme si mali pre Lacka Chudíka pripraviť nejaký dialóg. O druhej potom prišiel do školy, aby si ho pozrel. Raz sme skúšali Čapkovu hru Zo života hmyzu. Boli sme oblečení do čiernych trikotov, netuším prečo, možno aby videl naše postavy, ale my sme boli takí, že pred jeho príchodom sme ešte skočili do neďalekej krčmy, ktorá sa volala Kotva (bola to piata cenová), kde sme si dali rum s kofolou, a Vlado Durdík dával pozor pri dverách, či už Chudík náhodou nejde. Keď ho uvidel, okamžite sme bežali do školy, pripravili sme sa a predviedli sme mu, čo sme sa naučili. Neviem, či sme naozaj boli takí dobrí, ale Lacko nás vždy veľmi vychválil. Asi si myslel, že nami lomcujú skutočné vášne, ale boli to tri rumy s kofolou,“ povedala so smiechom.

Vlado Durdík nebol pre herečku Kocúrikovú len kolega, ako priznala. Čo ich spájalo? Dozviete sa v aktuálnom vydaní.

Diskusia