Hoci kráľovná Alžbeta bola na verejnosti známa svojou upätosťou, vždy mala mimoriadne vrúcny vzťah k svojim deťom a vnúčatám. Dojímavé vyhlásenie jej syna kráľa Charlesa III. po jej smrti to len odráža.

Rozlúčiť sa s milovanou matkou nie je jednoduché, aké to ale je, keď musíte verejne smútiť za svojou mamou kráľovnou, dokáže pochopiť iba Charles a jeho súrodenci. Vo vyhlásení, ktoré sa pripisuje Jeho Veličenstvu kráľovi, Charles píše: "Smrť mojej milovanej matky, Jej Veličenstva kráľovnej, je pre mňa a všetkých členov mojej rodiny momentom najväčšieho smútku. Hlboko smútime nad odchodom váženej panovníčky a veľmi milovanej matky. Viem, že jej stratu bude hlboko pociťovať celá krajina, kráľovstvá a Spoločenstvo národov, ako aj nespočetné množstvo ľudí na celom svete. Počas tohto obdobia smútku a zmien bude moju rodinu a mňa utešovať a posilňovať vedomie úcty a hlbokej náklonnosti, ktorú kráľovná prechovávala."

Kráľ Charles III. sa vo veku 73 rokov stane najstarším kráľom v britskej histórii. Kráľovná Alžbeta bola 8. septembra umiestnená pod lekársky dohľad na zámku Balmoral v Škótsku, kde sa okamžite zišla celá jej rodina - vrátane princa Williama a princa Harryho, aby bola pri nej. Kráľovná mala 96 rokov a tento rok oslávila svoju veľkolepú 70-ročnú vládu.

FOTO NOVÉHO BRITSKÉHO KRÁĽA NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia