Po úspešnom koncerte trauma na celý život! Spevák českej skupiny Lunetic Václav Jelínek (43) po ceste z Prahy zrazil na diaľnici muža, ktorý na mieste zomrel. Hudobník sa po tragédii zbalil a spolu s rodinou odletel do zahraničia.

Známa česká kapela vystúpila v sobotu večer vo vypredanej pražskej O2 Aréne na koncerte Leoša Mareša. Jelínek na následnú afterparty nedorazil. Sadol do auta a vyrazil domov na sever Čiech. To ešte netušil, čo ho na diaľnici čaká.

„Svojím autom zrazil 40-ročného muža, ktorý pri benzínovej pumpe v Mladé Boleslavi prebiehal cez diaľnicu,“ napísal v utorkovom vydání denník Blesk. Polícia následne potvrdila, že k stretu došlo na 44. kilometri diaľnice D10 v smere na Turnov. Po zrážke s vozidlom muža odhodilo do pravého jazdného pruhu, kde došlo k ďalšiemu stretu s iným automobilom. "Vina určite nie je na Vaškovi," popísal Blesku očitý svedok nehody. Jelínek dokonca až do príchodu záchranky poskytol mužovi, ktorý prišiel o nohu, prvú pomoc. Žiaľ, neúspešne, chodec svojim zraneniam nakoniec podľahol. „Hovoril som s pani, ktorá bola v aute s Vaškom, držala telefón a komunikovala so záchrankou. Vravela, že to bola sekunda, že vôbec nepostrehli nič, len ranu…,“ dodal pre Blesk svedok s tým, že pri umierajúcom chodcovi bolo niekoľko ukrajinsky hovoriacich osôb vrátane jeho manželky.

Kapela Lunetic v časoch ich najväčšej slávy.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/Bo07ZyGhFy7/

„Vodič, ktorý sa narodil v roku 1978, nadýchal 0,4 promile. Mužovi sme odobrali vodičský preukaz. Šlo ale o orientačné dychové skúšky, nebudeme nič predvídať. Nasledoval, samozrejme, odber krvi. Vodička druhého vozidla mala dychovú skúšku negatívnu,“ prezradila eXtra.cz hovorkyňa stredočeskej polície Vlasta Suchánková. Web CNN Prima News označil za vodiča priamo speváka Luneticu Vaška Jelínka a že pri nehode šoféroval on, potvrdil aj manažér kapely, ktorý je s Jelínkom v kontakte.

"Jediné, čo mi povedal, je, že se veľmi snažil, aby pána za každú cenu udržal při živote. Už teraz má z toho nesmiernu traumu, ktorú si ponesie až do konca života. A to i napriek tomu, že tragédii nemohol nijako zabrániť a hlavne ju nezavinil,“ zdôraznil manažér Zdeněk Obhlídal, ktorý dodal, že spevák sa hneď na druhý deň ráno zbalil a spolu s manželkou odletel na plánovanú dovolenku na Ibizu, kde sa bude spamätávať z obrovského šoku.

FOTO SPEVÁKA VAŠKA A SKUPINY LUNETIC NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia