Uznávaný slovenský lekár, internista a primár Milan Kulkovský sa vyjadril k možnej príčine smrti umelca Dana Heribana.

Po nečakanom úmrtí herca Dana Heribana († 43) sa internetom začali šíriť konšpirácie o príčine jeho smrti. Odporcovia očkovania proti covidu sa tejto smutnej informácie ihneď chytili. To už však musel zasiahnuť lekár Milan Kulkovský, ktorý sa na sociálnej sieti vyjadril aj k príčine náhleho úmrtia umelca.

„Daniela Heribana som mal rád pre jeho zmysel pre humor a obrovský umelecký talent, ktorý nám rozdával v podobe jeho hereckých úloh a hudby. Neexistuje pravdepodobne nikto, kto by z jeho náhleho odchodu nebol šokovaný. Zomrel náhle vo veku 43 rokov. Je mi ľúto, že sa okamžite po tejto správe začali šíriť zaručené informácie o tom, že príčinou jeho úmrtia je vakcína. Občas mám pocit, že veľká časť populácie nadobudla pocit/názor, že pred pandémiou nedochádzalo k náhlym úmrtiam mladých ľudí. Tragédie a akútne, život ohrozujúce ochorenia, tu žiaľ boli vždy a naďalej aj budú. Mnohé z ochorení sú aj pri rýchlej diagnostike napriek pokroku medicíny aj dnes smrteľné," napísal lekár na sociálnej sieti.

„Podľa dostupných informácií je na základe mojich skúseností pravdepodobnou príčinou náhleho skonania Daniela Heribana akútna disekcia aorty, ktorá sa žiaľ prejavuje často nešpecificky, napríklad bolesťami chrbta. Menej pravdepodobnou príčinou je srdcový infarkt. Svoj názor som písať nechcel, no hnevajú ma šíriace sa “zaručené” informácie konšpirátorov, ktorí zbytočne zneužívajú túto obrovskú tragédiu," dodal odborník, ktorý sa v komentároch vyjadril aj k doplňujúcej otázke sledovateľa, či je možné disekciu aorty zachytiť, ak príde človek s bolesťami chrbta. Jeho odpoveď nájdete v galérii.

REAKCIU LEKÁRA NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia