Šoubiznis

Slovensko hľadá SuperStar: Kam sa podeli po veľkom boome?

22.3. 2009 13:00
Diskusia ()
Archív
Archív
Zdroj: Život
Šoubiznis

Slovensko hľadá SuperStar: Kam sa podeli po veľkom boome?

22.3. 2009 13:00
Diskusia ()
Archív
Archív
Zdroj: Život

Našli odvahu, postúpili do finále a začal sa najšialenejší kolotoč ich života. Najprv obrovská popularita, potom krutý nezáujem. Päť minút slávy sa skončilo. Ako sa darí bývalým superstáristom dnes?

Nuž, ako komu. Ak vychytili dobrého manažéra a premenili šancu debutového albumu, zostali na výslní ako Zdenka Predná, Peter Cmorik či Tomáš Bezdeda. Niektorí rezignovali úplne.

Lenka Kvaková, ktorá ešte počas súťaže otehotnela, nám dala k telefónu svojho partnera z Drišľaku: „Ďakujem, nemáme záujem,“ poslal nás stručne kade ľahšie.

Ivan Štroffek po sebe úplne zamietol stopy. Nefungujú jeho webové stránky a ani jedno z mnohých telefónnych čísel, ktoré vystriedal. Nakoniec nám jeho mama Irena slušne vysvetlila, že Ivan sa nechce medializovať.

Za dávnu minulosť, o ktorej sa odmieta baviť, považuje SuperStar aj otec Petra Končeka Ján.

Šťastie sme nemali ani na Richarda Vidu. Sympatický ošetrovateľ z domova dôchodcov hneď po vypadnutí zmenil mobil a všetky informácie o ňom máme len z druhej ruky. Povrávalo sa, že pracuje ako barman v Maďarsku, kde sa oženil. Keď sa nám podarilo spojiť s jeho otcom, povedal, že pracuje v Brne a príde na víkend domov. V stanovenom čase sme sa mu pokúšali dovolať, ale telefón nik nedvíhal. No a ten zvyšok superstáristov, našťastie, chuť spievať a rozprávať neopustila. Bojujú, ako vedia.

Slovensko hľadá SuperStar 1

Katka Koščová (27) dokončila vysokoškolské štúdium estetiky a filozofie. Vydala dva albumy, ktoré sa s masovým úspechom nestretli, ale vyjadrujú jej hudobné cítenie. V podobnom duchu sa nesie aj tretie Nebotrasenie, ktoré vyjde už tento mesiac. „Bude k nemu priložená knižka básní s ilustráciami a kartička záchrany života,“ predstavila novinku. Tá súvisí s jej pôsobením v združení Resuscitácia. Okrem toho hráva divadlo pre deti. Po rozchode s Mirom Jarošom si našla priateľa Michala Pivovara, majiteľa reklamnej agentúry a manažéra v jednom. Sú spolu dva roky, kúpili si byt v Prešove, ale svadbu zatiaľ neplánujú.

Martina Šindlerová (20) mala počas súťaže 16 rokov, prvý album jej vyšiel v maturitnom ročníku. Teraz je študentkou Bratislavskej vysokej školy práva a v máji ju čakajú bakalárske skúšky. Druhý album (producent Oskar Rózsa) vydala minulý rok. „Vďaka SuperStar sa mi splnil sen. Živím sa tým, čo ma baví,“ hovorí. Stále chodí na hodiny spevu a klavíra. Urobila si „vodičák“, kúpila auto a po rozchode s Braňom Zahradníkom byt, kde žije so sestrou a psíkom. Na otázky súčasného vzťahu so Zahradníkom, do spoločnosti chodia spolu, so smiechom odpovedá: „Sme kamaráti.“

Tomáš Bezdeda (23) pôsobil ako bezradný nadaný študentík, až kým nezbalil vychytenú moderátorku Adelu Banášovú. Po troch rokoch sa rozišli, zatiaľ je sám. Stále pendluje medzi Žilinou a Bratislavou, kde býva u rodiny. Po maturite na „hnojarine“ si dal ročnú pauzu a venoval sa iba hudbe. Teraz je tretiak na Ekonomickej univerzite a v máji bude bakalár. Jeho prioritou je hudba, vydal dva albumy, pripravuje tretí. Účinkoval v tanečnej šou Let´s Dance, Hit storočia, Slovensko hľadá Superkraj. V národnom kole Euro Song Contest skončil podľa poroty tretí. V Žiline hráva futbal a hokej, je členom celebritného mužstva Mufuza.

Zdenka Predná (24) patrí k najúspešnejším tváram SHS. Vlastní niekoľko bronzových Slávikov a jedného Aurela. Vydala dva albumy, oba platinové, v apríli vyjde tretí. Po druhom úspešnom turné sa rozišla s Petrom Šarkanom Novákom; ako manažér zostal. Ona má nového priateľa tanečníka Dušana Duona Maruniaka. So psom Burkom a s klavírom sú to jej najväčšie koníčky. Práve si odkupuje sponzorské auto, kúpila si byt a darilo sa jej i v škole. Zdenkina diplomovka o regióne Banskej Štiavnice, ktorou ukončila štúdium na TU vo Zvolene, získala cenu Dexia banky. „Neviem kedy, ale chcem si urobiť ešte jednu vysokú,“ prezradila.

Martin Kelecsényi (29) sa už pred súťažou živil ako tenisový tréner a tejto profesii zostal verný. Pred tromi rokmi založil Detskú akadémiu, kde zaúča deti do tajov bieleho športu a funguje aj ako osobný tréner. Z doteraz prvého a posledného albumu vzišiel hit Musím už ísť, ktorý sa stal hymnou reality šou Vyvolení. V muzikáli Traja mušketieri si zahral lorda Buckinghama. Venuje sa aj hudbe, ale kapelu má v Seredi, čo je náročné na čas. Počas SuperStar ho spájali s porotkyňou Lenkou Slanou: „Práve vtedy som nemal nikoho,“ smeje sa. „Ani Lenku. Tesne po súťaži som sa zoznámil s terajšou priateľkou a odvtedy sme spolu.“

Samo Tomeček (22) hovorí: „Som šťastný človek.“ K tomuto konštatovaniu ho vedú aktivity, ktorým dominuje hudba. Zmaturoval na gymnáziu a ešte stále študuje kompozíciu na konzervatóriu (stredná škola), kde je štvrták, a súbežne na FF UK muzikológiu, kde by mal v máji dosiahnuť titul bakalár. Okrem toho chodí na hodiny spevu a klavíra. Zatiaľ vydal jeden album (2000) a renovoval svoju kapelu Free Inna Cage, s ktorou pripravil druhý. Vyjde už túto jar. Za sebou má množstvo klubových koncertov. Býva stále s rodičmi a už 2,5 roka chodí s priateľkou Jankou.

Robo Mikla (27) stihol počas SHS vyrobiť niekoľko škandálov, ktoré viedli k predčasnému odchodu z hry. Na vine bol alkohol. Po nedávnom liečení nepije a o predchádzajúcom období hovorí: „Boli to štyri roky vraždy.“ Bývalý učiteľ v ZUŠ, našťastie, ku koncu súťaže stretol svoju budúcu manželku Majku. Presťahoval sa do Bratislavy, vydal dva albumy, moderoval Deka hity, hral v divadle Aréna a minulý rok v septembri sa pár presídlil do Svidníka. Pracujú však v Giraltovciach, kde Robo vedie divadelný súbor, ktorý založil, a štyri detské kapely, z toho tri rómske. Rozbieha koncerty pre tieto deti po školách a zriedkavo sám koncertuje. Hrá v kočovnom divadle s Katkou Koščovou.

Petra Humeňanská (24) síce skoro vypadla, ale zostala v Bratislave. „Našťastie ma prijali na VŠMU na muzikálové herectvo, práve píšem diplomovku,“ prezradila. V Bratislave býva u babičky a pomerne veľa hrá: na Malej scéne v Kit Kat Girls (študentské predstavenie), hosťuje v SND (Skrotenie zlej ženy), na Novej scéne (Na skle maľované) a chystá sa na konkurz k radošincom. Hudobne sa realizuje v projekte Laca Lučeniča Satisfactory a pod jeho prísnym okom skladá vlastné pesničky. Hudbu i texty si píše sama.

Peter Kotuľa (26), divoká karta poroty, venoval doteraz väčšinu svojho času náročnému štúdiu. Skončil ekonomický manažment v angličtine a teraz si robí nadstavbu; obe na City Univerzity v Bratislave. „Nadstavba trvá rok a pol, ale ja to chcem zvládnuť za rok.“ Momentálne chodí po konkurzoch a hľadá si prácu. Tesne po súťaži vydal album, na ktorom bolo dueto s Tinou či s Lobom. Teraz chystá druhý. Jeho koníčkom sú preteky áut do vrchu, odjazdil jednu sezónu. Už štyri roky chodí s priateľkou Petrou, plánujú vlastné bývanie.

Miro Jaroš (30) si do SHS odbehol z Izraela, kde v tom čase žil a nakrátko sa tam vrátil nakrútiť debutový album. Ešte s vtedajšou priateľkou Katkou Koščovou. Popri koncertovaní pracoval rok a pol v Markíze ako asistent dramaturga v Teleráne, potom sa pustil do štúdia čínštiny, ktoré nechal v druhom ročníku: „Nemal som čas venovať sa náročnej kaligrafii,“ vysvetľuje. Momentálne pracuje na marketingu istej internetovej spoločnosti. Celkom dobre sa mu darilo s druhým albumom s hitmi Tlaková níž a Spadla z oblakov. Býva v prenájme a práve pracuje na treťom albume.

Slovensko hľadá SuperStar 2

Peter Cmorik (29) prišiel do „dvojky“ z Veľkého Krtíša a od začiatku bol jasným favoritom. Vzápätí vydal debutový album Nádherný deň. Získal zaň platinovú platňu. Nasledovalo úspešné turné po Slovensku, kde sa sformovala súčasná kapela Peter Cmorik Band. Druhý album Žijem ako viem bol takisto platinový a po ňom absolvoval turné so skupinou Team, ktoré videlo 100 000 divákov. Okrem toho stihol hrať rok hlavnú úlohu v muzikáli Traja mušketieri (d´Artagnan). Tri razy po sebe získal zlatého Slávika ako spevák roka, za speváka má aj strieborného Aurela a sošku OTO. Po súťaži sa rozišiel s priateľkou, presťahoval sa do prenájmu v Trnave a momentálne chodí so strelkyňou Dankou Bartekovou. Na koncerty jazdí na kapelovom Mercedese Sprinter, „ale nechal som si aj auto, ktoré som vyhral v súťaži".

Mária Bundová (30) sa už pred súťažou živila hudbou a bola na voľnej nohe. Tento status si zachovala dodnes. V novembri 2006 vydala debutový album a mala v pláne ďalší. „Žiaľ, asi trištvrte roka som riešila rôzne problémy súkromného charakteru, a preto som ho musela odsunúť. Za to som veľa koncertovala.“ Mária spieva s rôznymi formáciami: sama s klaviristom, s väčším či menším bandom podľa potrieb objednávateľa koncertu. Býva naďalej u rodičov a má nového priateľa. „Poznáme sa od detstva, ale láska prišla až teraz. Je to muzikant a viac neprezradím.“

Peter Bažík (23) pôvodne študoval na Akadémii umení v Banskej Bystrici, ale ešte v prvom ročníku prestúpil na Žilinskú univerzitu odbor pedagogika. „Začal som úplne odznova a vzal opraty do svojich rúk,“ hovorí. Už tri mesiace býva v prenájme a živí sa výchovnými koncertmi po základných a stredných školách. Album ešte nevydal. Pesničky má pripravené, najskôr to skúsi s maxisinglom. Svojho času mal účinkovať v muzikáli v Kórei. „Našťastie sme včas zistili, že tam niečo nesedí a nemali by sme sa ani za čo vrátiť domov.“ Peter je čerstvo zamilovaný do Andrey Sulovskej, s ktorou sa prvý raz ukázali na Eurovízii. Andrea študuje divadelnú vedu na VŠMU v Bratislave.

Barbora Balúchová (21)dokončila štúdium hudobno-dramatického odboru na konzervatóriu. Vysokú ešte neskúšala, ale má ju v pláne. Svojho času ju pozývali do muzikálov, ale tieto ponuky odmietala: „Nebola som si istá, či som na ne už dosť zrelá. Teraz by som si to rada vyskúšala,“ hovorí. Vydala jeden album, vystupovala na rôznych akciách, tancovala v Bailande. Nedávno založila dievčenskú kapelu Red Rose, s ktorou si pripravili koncertný program a pracujú na albume. Býva v Bratislave na priváte.

Matej Koreň (22) zmaturoval na gymnáziu tri týždne po súťaži a pustil sa do štúdia architektúry. „Po pol roku som zistil, že toto štúdium je nezlučiteľné s koncertovaním.“ Potom sa prihlásil na masmediálnu komunikáciu, „kde som pre zmenu zistil, že toto štúdium je nezlučiteľné so mnou,“ smeje sa. Odvtedy je na voľnej nohe. Do tretice chce vyskúšať herectvo. Po turné s Olympicom dostal hlavnú úlohu Olina v muzikáli Fontána pre Zuzanu, ktorý už videlo vyše 30-tisíc divákov. Nahral aj dva single a stále pracuje na albume, ktorý sa mu po každej pauze prestane páčiť a začína odznova. Býva v Bratislave v prenájme s priateľkou zo SuperStar Katkou Smithovou.

Petra Kepeňová (25) si dorobila Pedagogickú fakultu v Prešove (1. - 4. + plávanie). Ostali jej už iba štátnice. Asi trištvrte roka po SuperStar dala dokopy vlastnú kapelu, s ktorou absolvovala turné s Olympicom a momentálne sa pripravujú na tri koncerty s Alphavilom. Minulý rok vydala debutový album a pomaly chystá materiály na druhý. Žije v bratislavskom podnájme, má auto na lízing a pracuje na „polovičný kamarátsky úväzok ako administratívna sila“ vo firme svojej kamarátky.

Jakub Petraník (20) bude po rôznych peripetiách a prestupoch zo školy do školy konečne v máji maturovať na gymnáziu. Zato v roku 2007 stihol študijný pobyt na Malte, kde sa učil po anglicky. Vysokú zatiaľ nerieši, „muzika je podstatnejšia.“ Zatiaľ vydal jeden album, teraz čaká na nové pesničky. „Pred dvoma týždňami som v Perine nahral tri nové veci a chalani ich práve dokončujú.“ Začal chodiť do fitnescentra, aby nejako vyzeral, „lebo napriek kríze sa mi celkom slušne nakopili vystúpenia“. V súkromí sa vraj nič prevratné nedeje. Býva v Bratislave v prenájme.

Martin Krausz (22) nedávno zápasil s depresiami, ktoré sú už, našťastie, za ním. Študuje estetiku a etiku na FF v Prešove, teraz je štvrták. Hudbe sa venuje stále, objavil sa aj v šou Elán je Elán. Vydal jeden album a práve pracuje na nových pesničkách s textárom Vladom Krauszom. „S novými vecami vystupujem po kluboch, chcem, aby ich ľudia najprv spoznali, až potom by som ich dal na album. Samozrejme, ak nájdem vydavateľa.“ Kým sa tak stane, pomáha mladým kapelám. „Vybavenie mám špičkové a viem, aké ťažké je začínať,“ zdôvodní svoje producentské činnosti. Býva stále s rodičmi, s predchádzajúcou láskou sa rozišli, ale už má tri mesiace novú. Krasokorčuliarku Kristínu.

Slovensko hľadá SuperStar 3

Viera Berkyová (18) je typickým prípadom prešvihnutej šance. Talentu má na rozdávanie, ale pre svoju povrchnosť a nezodpovednosť veľkú dieru do sveta neurobila. Album je stále v nedohľadne, prednosť dávala istým kšeftom na vystúpeniach. Po prestupe na bratislavské konzervatórium naspievala s Dominikou Mirgovou ústrednú pesničku k seriálu Priateľky, a to je asi všetko. Jej zmiznutie pred Eurovíziou buď do Írska, alebo Austrálie tak vôbec nikoho neprekvapilo.

Dominika Mirgová (17), druhé „malé pivo“ Paľa Haberu, je pravý Vierkin opak. Svoj úžasný talent ukážkovo zužitkovala na debutovom albume. Hoci mala po súťaži veľa koncertov, pokračovala bez prerušenia na Strednej pedagogickej a sociálnej akadémii v Trnave. Je v druhom ročníku. Mladučká speváčka sa môže pochváliť už spomínanou piesňou do Priateliek, účinkovaním s orchestrom Vlada Valoviča v Let´s Dance 2. „Chcela som skúsiť šťastie aj v Eurovízii, ale nemala som novú pesničku,“ priznala. Počas SuperStar sa dali dokopy s Mišom Chrenkom. Dnes na otázku, či spolu ešte stále chodia, ani jeden neodpovedá. Podľa toho, ako ho prišla do Euro Songu podporiť, všetko nasvedčuje tomu, že sú spolu.

Robo Šimko (19) naďalej veselo funguje so svojou kapelkou MassRiot. Spoločne absolvovali turné s Olympicom a zahrali si aj na klubovej scéne v Nemecku. „Album je otázka tejto chvíle, koncom marca, začiatkom apríla vyjde v Universal Music. Robo zmaturoval na strednej priemyselnej škole stavebnej, ďalej sa nechystá. „Na vysokú by som nemal čas. Brzdila by ma v muzike.“ Toto tvrdenie dokladuje chystaným turné s ruskou hardcorovou kapelou Mamay po Slovensku, ktoré sa začína v apríli. V septembri pôjde zase MassRiot do Ruska, kam ich berie Mamay. „Teraz to mám trochu husté. Nemáme manažéra a všetko okolo kapely robím sám.“ Robo sa rozišiel s „vydajachtivou“ Júliou zo šou Vyvolená. „Teraz mám novú, milú a zlatú Lenku zo Stropkova,“ hovorí spevák, ktorý býva s rodičmi, ale vo vlastnom byte.

Alex Zelezníková (21) bola prvá, ktorá bez okolkov priznala: „Teraz nespievam. Venujem sa škole a práci. Práve som na školení.“ Po SuperStar žila rok v Bratislave, kde vystupovala spoločne s Adamom Briestenským a pracovala v reklamnej agentúre. Potom sa vrátila do rodného Partizánskeho a práve sa školí na supervízorku istého call centra a pokračuje v štúdiu masmediálnej komunikácie v Trnave (druhý ročník). „K spievaniu sa chcem vrátiť, ale najprv si urobím bakalára a usadím sa v práci.“ Alex je od novembra zasnúbená s priateľom Viliamom a v lete bude svadba.

Marcel Berky (19) sa, tak ako sľúbil v súťaži, presťahoval do Bratislavy a prestúpil z gymnázia na konzervatórium. Vydržal tam ani nie pol roka: „V tom čase som mal pomerne veľa vystúpení a v škole mi nechceli povoliť individuálny študijný plán,“ vysvetľuje. Vrátiť sa tam už nechce. V septembri si radšej dokončí maturitu na gymnáziu. Debutový album má hotový, čaká len na vydanie a hľadá manažéra. Minulý rok v lete si urobil vizážistický kurz u Aleny Schulzovej a videli sme ho aj v šou Modré z neba, kde splnil sen nevidiacej Miške.

Ivana Kováčová (19), tretie „malé pivo“, sa už teraz poctivo učí na maturity. Zastihli sme ju nad angličtinou. Pokračovať chce na vysokej pedagogickej. V lete absolvovala turné s Olympicom a práve teraz hrá klubové koncerty s Lenkou Ferenčíkovou. Čo sa týka albumu, stihla nahrať iba tri pesničky. Môžu za to personálne zmeny v kapele, členom ktorej je aj otec, a príslovie – pomaly ďalej zájdeš. „Neutekám s každou novou pesničkou do štúdia, radšej ich obohrávam na koncertoch.“ Ivana býva s rodičmi v rodnom meste a láska s Tomášom zo SuperStar sa po roku skončila.

Michal Chrenko (19) z Vrábel študoval hru na klavíri v Topolčanoch. Kvôli SuperStar, čerstvému vodičáku a zostavovaniu kapely si dal ročný odklad. Potom však jeho profesor prešiel do Nitry a Michal s ním. O rok bude maturovať. Od súťaže stihol vydať debutový album, pomáhať Dominike a skupine ENC. Dostal ponuku tancovať v Let´ Dance, ale nakoniec z nej zišlo. Momentálne pracuje na druhom albume, „ktorý bude minimálne o latku vyššie než prvý“.

Natália Hatalová (19) naposledy zastúpila stratenú Berkyovú v Eurovízii. Práve končí hudobno-dramatický odbor na bratislavskom konzervatóriu a pokračovať chce na JAMU v Brne. „Cez prvé kolo som prešla, uvidím, ako sa mi zadarí v druhom.“ Že to s muzikálom myslí vážne, dokázala účasťou na niekoľkých kastingoch. „Vo Františkovi z Assisi som sa dostala do užšieho výberu na hlavnú ženskú postavu, ale nemala som dosť hereckých skúseností. Spev bol v poriadku.“ Behanie po kastingoch berie ako nevyhnutnosť svojej profesie a vraj ju to veľmi baví. Natáliu ako vokalistku si vybrala skupina Desmod na minuloročné turné. Teraz začína intenzívne pracovať na vlastných pesničkách. Zatiaľ býva na školskom internáte.

Martin Konrád (17) bol v čase, keď sme mu volali, na povinnej školskej praxi v Šoporni. Cez SuperStar mal individuálny študijný plán a teraz je budúci čašník v druhom ročníku. „Za ten krátky čas po súťaži som zažil veľa sklamaní, klamstiev a dnes už viem, že netreba veriť každému. Našťastie, už mám potrebný nadhľad.“ Po súťaži koncertoval po celom Slovensku a tancoval v Let´s Dance. Vie hrať na klavíri, gitare, bicích, teraz sa učí na husliach. „Ja som taký večný samouk,“ smeje sa. V spolupráci s Petrom Dobríkom sa chystá v apríli do štúdia. Pesničky sú hotové, len ich nahrať: „Keďže robím všetko naopak, album bude dosť výrazne neslovenský,“ naznačil.

Poslať emailom
Diskusia ()
V údajne najvyššej obytnej budove na svete, ktorá vyrástla v New Yorku, stojí najdrahší byt 63 miliónov dolárov.

V New Yorku vyrástla najväčšia obytná budova na svete. To je ale výhľad a luxus!

Populárne články
Dosť bolo zahmlievania. Irina Shayk a Bradley Cooper to viac neskryjú

Dosť bolo zahmlievania. Irina Shayk a Bradley Cooper to viac neskryjú

Marek má dve krásne dcéry, ktoré mu robia veľkú radosť. Herectvo ich zatiaľ neláka.

Herec Marek Majeský: Nechcem si cez deti kompenzovať svoje túžby

Aj keď sú tunajší veľkí zamestnávatelia minulosťou, obyvatelia Vrbového to majú blízko za prácou v Piešťanoch, v Jaslovských Bohuniciach či v Trnave.

Slovenské mestečko so svetovou atrakciou: Miestna šikmá veža sa nakláňa takmer o meter!

Lisa Edelstein

Odvážna hviezda zo seriálu Dr. House: Pre zvieratá donaha!

V údajne najvyššej obytnej budove na svete, ktorá vyrástla v New Yorku, stojí najdrahší byt 63 miliónov dolárov.

V New Yorku vyrástla najväčšia obytná budova na svete. To je ale výhľad a luxus!

Vedeli ste

Pytagoras objavil a2 + b2 = c2.

Zobraziť viac
Diskusia