Film, o ktorom sa veľmi veľa hovorilo, sa konečne dostáva medzi široké publikum.

Ide o príbeh dvoch slovenských Židov, väzňov koncentračného tábora, ktorí využili všetky sily na to, aby utiekli a aby o tom, čo sa za bránami Osvienčimu deje, podali správu do celého sveta. Réžiu filmu mal v rukách jeden z popredných slovenských režisérov súčasnosti, Peter Bebjak (51). V hlavných úlohách sa predstavili Noël Czuczor (32) ako Freddy a Peter Ondrejička (27) ako Valér.

Pre vernosť zachytených záberov sa protagonisti museli výrazne pripravovať z každej stránky, nielen psychickej a vedomostnej, ale aj fyzickej. Noël schudol 18 a Peter Ondrejička 12 kíl. Vo filme si zahrali aj herci z Poľska, Nemecka, Česka a Luxemburska. Najznámejšou tvárou spomedzi zahraničných umelcov bol herec John Hannah (59) zo Škótska, známy z titulov ako Štyri svadby a jeden pohreb, z trilógie Múmia, zo seriálov Spartakus a z mnohých iných.

Zaujímavé je, že keďže v Osvienčime sa nemôžu nakrúcať hrané, ale iba dokumentárne filmy, produkcia musela tábor postaviť. Vhodnú lokáciu našla na poli pri obci Láb neďaleko Bratislavy. Film bol slovenskou nomináciou na Oscara. Správu si budete môcť pozrieť už 26. januára na Jednotke.

ZÁBERY Z FILMU SPRÁVA NÁJDETE V GALÉRII

 

Diskusia