Len prednedávnom vystúpila Barbara Haščáková (39) v markizáckej Chart Show, no už na prvý pohľad nevyzerala celkom v poriadku.

Len pred pár týždňami zahviezdila v hudobnej relácii venovanej najlepším zamilovaným pesničkám. Cestu z Ameriky rozhodne nemerala márne, s pesničkou Sen, ktorá mala premiéru v roku 1997, skončila na 4. mieste.

Natáčanie šou sa uskutočnilo ešte uplynulý rok v novembri a nič to nemení na fakte, že speváčkina prítomnosť potešila tak moderátorku programu Adelu Vinczeovú, ako aj všetkých pozvaných hostí.

„Je to pre nás veľký zážitok, ty si po dlhom čase na Slovensku, v televízii. Veľká vec toto! Ďakujeme,“ vyhlásila Adela krátko po Barbarinom speváckom vystúpení.

Hviezda z dua MC Erik & Barbara rodnú zem často nenavštevuje, kvôli spomínanému pozvaniu urobila výnimku.

Podľa vyjadrení viacerých zdrojov zo zákulisia šou však nebola celkom vo svojej koži. Zvláštne vystupovanie mala aj pred kamerami. Často klopila zrak, akoby niečo skrývala. Pôsobila veľmi zakríknuto. Po sebavedomej a energickej Barbare z minulosti nebolo ani stopy.

Bulvárne periodiká väčšmi ako zvláštne správanie rozoberali speváčkin aktuálny vzhľad. Nie je to tak dávno, keď sociálne siete zaplavila svojimi vychudnutými snímkami. Vtedy sa okamžite spustila vlna podozrení týkajúcich sa poruchy príjmu potravy či psychických problémov, ktoré ju údajne v minulosti sužovali.

Nie je v poriadku. Pred pár mesiacmi bola vychudnutá na kosť.
Zdroj: Facebook

Teraz po extrémnej štíhlosti nebolo ani stopy. Paradoxne, škandál sa prevalil až niekoľko dní po odvysielaní Chart Show. Barbara cez sociálnu sieť Facebook obvinila svojho manžela Stevena z týrania, keď fanúšikom napísala: „Môj manžel je násilník, pomôžte prosím!“

Po tomto vyhlásení sa jej vystrašení priaznivci začali okamžite pýtať, čo sa stalo, aby jej vzápätí ponúkli nezištnú pomoc. Barbara na všetky správy reagovala slovami o tom, že ju jej manžel zbil tak ako vždy. Mlátil ju údajne celé roky.

„Sused už chcel volať políciu. Asi aj zavolal. Videl, ako ma bil,“ napísala niekdajšia hviezda 90. rokov, čím poriadne zaskočila mnohých fanúšikov.

Klamala?

O Barbarinom živote za veľkou mlákou sa toho veľa nevie, preto vznikol obrovský priestor na špekulácie. Denník Nový čas navyše prišiel s informáciou a dôkazmi o tom, že v lete 2016, teda v čase, keď v mnohých časopisoch nešetrila Barbara chválou na manžela, bola v Amerike zat­knutá.

Z policajného hlásenia vyplynulo, že „obeťou by mal byť v tomto prípade manžel, na ktorého vraj obvinená umelkyňa útočila najskôr slovne, neskôr aj fyzicky“. K incidentu údajne došlo v meste Venice. Speváčka vraj svojho zákonitého udrela lakťom do brucha a podľa privolaného policajta bola „veľmi emotívna a intoxikovaná“.

Po zverejnení šokujúcich informácií prišlo ďalšie prekvapenie. Barbara na sociálnu sieť zavesila ďalší znepokojivý status.

„Prosím vás, neverte ničomu, čo sa píše v bulvári. Niekto mi vnikol do fan page. Ľúbim vás a ďakujem,“ uviedla, akoby sa chcela zbaviť zodpovednosti za predošlé príspevky.

Zaujímavosťou totiž je, že takéto vyjadrenia vraj uverejňovala aj na sociálnej sieti Twitter, kde ich nevymazala, a z agresivity dokonca verejne obvinila aj svoju vlastnú mamu.

Barbarino zvláštne správanie napovedá, že s ňou zrejme nie je všetko v poriadku. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že po smrti svojho otca, akademického maliara Jozefa Haščáka, musela byť v ro­ku 2012 hospitalizovaná na psychiatrickom oddelení jednej z tunajších nemocníc.

O rok nato bola na Slovensku v kritickom stave opäť hospitalizovaná pre akútny zápal pankreasu spôsobený stresom, psychickým vypätím a nezdravým spôsobom života.

Pre chorobu, ktorá jej spôsobovala neznesiteľné bolesti brucha, tiež zvažovala definitívny návrat na Slovensko, keďže liečba v Amerike bola pre ňu finančne náročnejšia než u nás. Z týchto plánov napokon zišlo.

Mrhá talentom

Barbara sa spevu venuje od útleho detstva. Slávnou sa stala v tínedžerskom veku vďaka spolupráci so skupinou Maduar. Neskôr z nej odišla a s Erikom Arestom (47) založila legendárnu dvojicu MC Eric & Barbara.

Časy veľkej hudobnej slávy má Barbara dávnou za sebou. Erik Aresta si našiel uplatnenie ako dídžej v Prahe.
Zdroj: Facebook

Svoju profesionálnu kariéru síce oficiálne ukončila, nič to nemení na fakte, že v rámci našej krajiny patrila k speváckej špičke, čo, mimochodom, počas jednej zo SuperStar potvrdil aj porotcovský kat Paľo Habera.

Podľa neho vyzerá rebríček našich najlepších speváčok nasledovne: „Najprv je Marika Gombitová, potom Barbara Haščáková a až potom všetky ostatné.“ Je škoda, že spev odsunula na vedľajšiu koľaj.

Keď už nie prácou, zdalo sa, že Barbara žije aspoň usporiadaným životom so svojím manželom. O spoločné zážitky z výletov sa delila na sociálnych sieťach. Všetko pôsobilo na prvý pohľad idylicky. Usmiata speváčka sa pri svojom životnom partnerovi zdala byť konečne šťastná.

Aktuálne je však ťažké povedať, či statusy, ktoré uverejnila na sociálnych sieťach, boli iba nevhodným žartíkom, alebo dielom hekerov. Barbara totiž do našej uzávierky na otázky novinárov vôbec nereagovala.

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.