Smrť Karla GottaKarel Gott (†80) na svoje deti nemal veľa času, napriek tomu sa každému z nich venoval. Skutočné čaro otcovských povinností však objavil až na staré kolená.

O existencii prvej dcéry Dominky (46) sa Gott dozvedel až krátko po jej narodení a túto správu neprijal s veľkým nadšením. Pred verejnosťou a svojimi blízkymi ju tajil až do roku 1982. O vnučke sa tak nikdy nedozvedela spevákova mama, ktorá zomrela v roku 1977.

„Dodnes ma hnevá, že som mame nikdy nepovedal, že má vnučku. Mama bola veľmi konzervatívna a Dominika sa narodila v čase, keď sa nehodilo mať dieťa a nežiť s jeho matkou. Asi preto som to mame vtedy nepovedal. Bál som sa,“ priznal Gott v knihe Zpěvák století.

O jeho dcére prvýkrát informoval nemecký denník Das Goldene Blatt. Neskôr, keď už bola Dominika deväťročná, túto informáciu zverejnil aj český Mladý svět. Po dohode s otcom neskôr vyštudovala hotelovú školu, kde sa učila jazyky.

Štúdium ju síce nikdy príliš nebavilo, napriek tomu dnes ovláda fínčinu, nemčinu, angličtinu, ruštinu, švédčinu a základy japončiny. V osemdesiatych rokoch sa zamilovala do gitaristu heavymetalovej skupiny Stratovarius Tima Tolkkina (53) a presťahovala sa do Fínska.

Najstaršia dcéra Dominika pracovala ako čašníčka, neskôr sa odsťahovala do Fínska za manželom.
Najstaršia dcéra Dominika pracovala ako čašníčka, neskôr sa odsťahovala do Fínska za manželom.
Zdroj: Archív

Jej otec nikdy nechápal, že sa bola schopná bez problémov usadiť v cudzej zemi. Napriek tomu, že do Česka jazdila sporadicky, Karel ju pravidelne navštevoval. Keď bolo treba, neváhal jej poskytnúť aj finančnú pomoc.

Dominikin manžel totiž trpí bipolárnou poruchou a ona sama je závislá od alkoholu. Len pár dní pred otcovou smrťou mala nastúpiť na liečbu, ktorú Gott zaplatil, ale nestalo sa to.

„Dominika liečbu, bohužiaľ, nepodstupuje ani napriek tomu, že jej manželia Gottovci našli vhodné zariadenie. Dominika zatiaľ povedala, že by s liečbou ešte asi mesiac počkala,“ priznala médiám krátko pred spevákovou smrťou hovorkyňa rodiny Aneta Stolzová (37).

„Jednorazovka“

V roku 1987 prišla na svet Gottova druhá dcéra Lucie (32). Karel z tejto správy neskákal od radosti, pretože si prial radšej chlapca. Luciina matka bola fanatická fanúšička, ktorá často navštevovala jeho koncerty. Raz sa speváka drzo opýtala, či by ju aj s kamarátkou neodviezol do Prahy. Karel rád prikývol. O rok sa stretli opäť na jeho autogramiáde.

„Ste teraz veľmi atraktívna, tak mi zavolajte.“ Krátko na to už bola tehotná. Gott mal pochybnosti, či je dcéra jeho, dal si preto urobiť skúšky otcovstva. Aj keď vyšli pozitívne, Lucia sa na umelca vôbec nepodobala. Ako však rástla, jeho črty sa už nedali prehliadnuť, čo ho upokojilo.

S dcérami Dominikou a Luciou.
S dcérami Dominikou a Luciou.
Zdroj: Archív

Napriek pochybnostiam svoju dcéru pravidelne navštevoval v byte na pražských Vinohradoch, ktorý jej a matke zadovážil. Lucia dlho netušila, kto je v skutočnosti jej otcom. Dozvedela sa to od mamy až o mnoho rokov neskôr.

Karel pre ňu chcel len to najlepšie, ona sa po vzore svojej mamy stala predavačkou. Vydala sa za kuchára Jana Kovaříka a priviedla na svet Gottovi dvoch vnukov.

Na rozlúčku?

30. apríla 2006 sa Karlovi Gottovi a jeho partnerke Ivane, vtedy ešte Macháčkovej, narodila dcéra Charlotte Ella (13). Druhé meno dostala po kráľovnej džezu Elle Fitzgeraldovej. Pre nedočkavosť si dal Gott vopred zistiť, či to bude dievča alebo chlapec. O dva roky neskôr 28. mája 2008 sa stal otcom štvrtýkrát. Nelly Sofie (11) sa narodila predčasne.

Na rozdiel od Gottových starších dcér Charlotte a Nelly sa venujú spevu, herectvu aj tancu. Majú za sebou účinkovanie v muzikáloch, vo filmoch, obe navštevujú hodiny spevu u Jany Balášovej z pražského konzervatória.

Do širšieho povedomia sa pred pár mesiacmi dostala najmä staršia dcéra Charlotte, ktorá spolu s otcom naspievala dueto Srdce nehasnou. To sa od vypustenia do sveta tešilo obrovskej priazni fanúšikov. Po Karlovej smrti sa však razom stalo najhranejšou skladbou na Youtube. Text pre maestra napísal Richard Krajčo z kapely Kryštof (42).

Obe mladšie dcéry Charlotte a Nelly sa vybrali v otcových šľapajach. Venujú sa spevu, tancu aj herectvu.
Obe mladšie dcéry Charlotte a Nelly sa vybrali v otcových šľapajach. Venujú sa spevu, tancu aj herectvu.
Zdroj: Facebook

„Vystihol môj momentálny pocit, čo prežívam. Je to rozhovor pomaly starnúceho otca, ktorý má svoje skúsenosti a vie, čo všetko ho môže čakať, aké prekvapenia, napríklad aj nemilé, s veľmi mladou dcérkou,“ povedal Gott po uverejnení piesne.

Dnes je už známe, že v čase vzniku skladby bol vážne chorý a dobre si uvedomoval, že jeho vyhliadky nie sú dobré. Ako mnohí fanúšikovia šípili, v poslednom duete Karla Gotta ide o lúčenie otca so svojou milovanou dcérou:

„Někdy se ví, co Bůh chystá a že se nedaj stihnout všechna místa…“ alebo „A teď už cítím, jak sprintuje čas, ještě než usnu, chci slyšet tvůj hlas…“

Jedinečný rezort na Maledivách.

Dovolenka ako zo sna: Čo poviete na takúto hotelovú izbu?

Populárne články
Eva Pilarová

Eva Pilarová mesiac po náročnej operácii: Musím sa veľmi šetriť

S Michalom Kovalčíkom, členom kapely Indigo.

Peter Nagy: Ak o mne chcete niečo vedieť, v mojich piesňach je najväčší duševný striptíz

Zimný štadión v meste „Bílych andelov“ by potreboval investíciu na obnovu.

Je jedinou ženskou prezidentkou hokejového klubu na Slovensku: V Trnave sa snaží o zázrak

Herec Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger dorazil do televízie s mladou priateľkou: To je starostlivosť!

Jedinečný rezort na Maledivách.

Dovolenka ako zo sna: Čo poviete na takúto hotelovú izbu?

Vedeli ste

Boh nepozná budúcnosť?

Zobraziť viac
Diskusia