Známa umelkyňa KATARÍNA KNECHTOVÁ (41) prežila ťažké obdobie, počas ktorého dokonca hrozilo, že bude nútená úspešnú kariéru zavesiť na klinec.

Na hudobnej scéne sa pohybuje viac ako dvadsať rokov. Jej hity sú súčasťou nášho života a v rámci svojej kariéry je kontinuálne na vrchole. Zároveň je laureátkou ocenení, ktoré jej udelili odborníci, ako aj verní fanúšikovia. Okrem OTO, Slávika, Aurela sa nedávno stala Slovenkou roka v kategórii umenie. Pre jej tvorbu je typická zmena.

Podľa jej vlastných slov to vyplýva z vnútorného nepokoja, ktorý v sebe nesie. V hudbe rada experimentuje, čím svoju prácu posúva ďalej. A hoci sa tieto zmeny v rámci ohlasu poslucháčov nestretli vždy s úplným pochopením, Katarína Knechtová si z toho ťažkú hlavu nerobí. „V podstate som svojich skalných fanúšikov už za tie roky postupne pripravovala, aby sa zmierili s tým, že moja tvorba sa nebude točiť len okolo najúspešnejších hitov Za tebou, Môj Bože či Spomaľ…“ uviedla speváčka v nedávnej tolkšou Nočná pyramída na vlnách Rádia Slovensko.

Dostala sa do celosvetovej kampane Spotify Equal na Times Square v New Yorku.
Zdroj: Archív Kataríny Knechtovej

Kvôli snahe udržať svoj vnútorný oheň na uzde sa v minulosti začala venovať joge. Tú však po nejakom čase z jednoduchého dôvodu prestala praktizovať. „V tomto prostredí neviem byť v pokoji, potrebujem šport, pri ktorom sa vybijem a nepremýšľam, preto som prešla na kick­box a ten som si strašne zamilovala.“ Pri tomto druhu pohybu sa speváčka jednak poriadne zapotí a navyše vypustí nahromadenú energiu.

Šport jej pomáha udržiavať sa vo forme aj z psychickej stránky, keďže v minulosti bojovala s depresiami. Čo sa vlastne stalo? „Stala sa mi taká vec, že som chytila panický atak. Ono to v podstate vyznieva aj trošku smiešne, lebo kto už v šoubiznise nemá depresiu alebo panické ataky, akoby v ňom ani nebol, ale teda mne sa stala taká nepríjemná vec, že som mala vyjsť na pódium a zrazu som chytila takú paniku a bála som sa, že toto sa už nikdy v živote nepodarí, že som s hudbou skrátka skončila, lebo to nedokážem. To je niečo v zmysle, že vstúpim na pódium a zo­mriem,“ opísala nepríjemné životné momenty v nočnej tolkšou.

VIAC FOTIEK STÁLE USMIATEJ KATKY NÁJDETE V GALÉRII...

Incident sa udial počas priameho televízneho prenosu. „Doteraz mám problém s tým, že keď som na nejakom živom televíznom prenose, ešte sa mi vracajú tieto spomienky.“ Napriek tomu, že pripomienku nepríjemných udalostí nosí v sebe stále, z najhoršieho je už vonku. Vďaka čomu alebo komu sa z toho dostala? „Pomohli mi lieky. Musela som sa chvíľu liečiť. Mozog si tieto situácie tak pamätá a stále vám ich vracia, že sa to inak ako terapiou nedá vyriešiť… Ale dnes už je to v pohode. Ak by sa to neporiešilo, už by som nespievala, takže vďaka Bohu za to,“ uviedla s úľavou.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia