Aj v rámci nášho malého televízneho priemyslu panuje extrémne silná konkurencia. Nie všetci sú si rovní a priazeň divákov je jednoznačne dôležitejšia než talent.

Sťažnosti na mizerný divadelný plat už medzi známymi hercami dávno neplatia. Vďaka bohatej seriálovej tvorbe, ktorú, ako sa zdá, nezastavila ani koronavírusová pandémia, eseročky obľúbených umelcov zarobia každý rok slušné peniaze. Ak sa im popritom podarí mihnúť v kinofilme, majú vyhraté. K značnému prilepšeniu im tiež pomáha obrovský rozmach sociálnych sietí. Ten známym tváram generuje peniaze z reklamy. Vložiť svoje úsilie do online prostredia sa preto v súčasnosti skutočne oplatí. Okrem finančného prilepšenia získajú dotyční základňu fanúšikov, prostredníctvom ktorých môžu omnoho jednoduchšie rozbiehať svoje ďalšie pracovné aktivity.

 

O niečo lepšie ako hercom sa však darí moderátorom. Ak sú navyše vtipní, súkromné firmy sa o nich v čase firemných večierkov doslova bijú. No a na samom vrchole stoja tí, ktorých na obrazovkách vôbec nevidno. So značným vplyvom vytvárajú pracovné príležitosti pre iných, čo sa im po rokoch stále vypláca. Za uplynulý rok si tak opäť finančne polepšili mnohé prominentné tváre.

Pre prehľadnosť sme pre vás zostavili rebríček najlepšie zarábajúcich celebrít v slovenskom šoubiznise na základe účtovných uzávierok za rok 2019. Tie sa podľa zákona doručujú finančnej správe, ktorá ich následne zverejňuje. Zamerali sme sa na výnosy z hospodárskej činnosti väčšinou jednoosobových eseročiek, pretože práve tie najviac odzrkadľujú pravidelné príjmy z viacerých pracovných aktivít svojich prominentných majiteľov.

Tých, ktorí prinášajú televíziám čísla sledovanosti, si v rámci zábavného priemyslu cenia najviac. Nielen ľudsky, ale aj finančne. V kategórii najlepšie zarábajúcich sa preto dlhé roky držia predovšetkým režiséri a producenti. Medzi najúspešnejších patrí tím okolo režiséra Petra Bebjaka (49), ktorý spojil sily s producentkou Wandou Adamík Hrycovou (42). Výsledkom bol v roku 2017 úspešný film Čiara, v minulom roku to bola divácky obľúbená, no kritikmi zatracovaná Trhlina a už v septembri by sme ich prácu mali obdivovať v očakávanom veľkovýpravnom seriáli Slovania na obrazovkách televízie JOJ. Režisérove aktivity vyniesli firme, v ktorej je spolumajiteľom, ešte v roku 2018 tržby vo výške 6,1 milióna eur a čistý zisk na úrovni takmer 200-tisíc. S podaním daňového priznania sa tento rok neponáhľal, preto nie je jasné, aké peniaze tiekli jeho firmou vlani. Opäť však išlo o úspešný rok, ktorého výsledkom bude tiež septembrové uvedenie filmu Správa a spomínaní Slovania.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

Dovolenkujeme na Slovensku: Tieto TECHNICKÉ A KULTÚRNE PAMIATKY musíte vidieť

Populárne články
Táňa pochádza z intelektuálnej rodiny. V detstve mala prísnu výchovu. S mamou si k sebe hľadali cestu.

TÁŇA PAUHOFOVÁ mala prísnu výchovu, oporu našla u dedka. Čo tajila pred vlastnou matkou?

Pápež dostal do daru aj Saganov podpísaný dres. Na audiencii sa tiež zúčastnila Petrova mama.

Pápež pomáha dobrej veci, do dražby poskytol Saganov bicykel. Vydražili ho za neuveriteľnú sumu

Ilustračná snímka

Kto riadi naše životy? To, ako sme stretli, nemôže byť náhoda...

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 3. do 9. júla?

Kelly Brook

Známa PLUS SIZE MODELKA sa korony nebojí: Užívala si dovolenku a dráždila fotkami v plavkách

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia