„Ona bola dievča, o ktoré sa doma rodičia s láskou starali. Ako je možné, že sa človek z milujúceho prostredia dostane do sfér, ktoré si ľudia pamätajú hlavne v závere jeho života?“ Na túto otázku hľadá v novom VOYO Origináli Iveta odpoveď český režisér a scenárista Michal Samir (36).

Životný osud jednej z našich najlepších speváčok natoľko zaujal režiséra Michala Samira, až mu v prvom pláne chcel dopriať filmovú podobu. Veľmi rýchlo si však spolu s producentom Matějom Chlupáčkom (27) uvedomili, že na príbeh Ivety Bartošovej, ktorá do šoubiznisových vôd zaborila svoje nohy prvýkrát ako sedemnásťročná, jeden celovečerný film nestačí, preto do hry vstúpilo seriálové spracovanie. Na česko-slovenskom území však pôsobí mnoho kvalitných a výrazných umelcov, prečo režiséra a scenáristu v jednom chytila za srdce práve ona?

FOTKY LEGENDÁRNEJ BARTOŠOVEJ A Z NATÁČANIA SERIÁLU NÁJDETE V GALÉRII...

„Myslím, že jej príbeh je na inej úrovni než príbehy ostatných spevákov a speváčok. Keď sa raz bude točiť film o Karlovi Gottovi (†80), istotne to bude zaujímavý príbeh, ale kde presne je tá dráma, ktorá sa očakáva? Ak to trošku preženiem, Ivetin príbeh je typická antická tragédia, na ktorej sú založené všetky filmy, len s tým rozdielom, že jej príbeh sa reálne odohral,“ ozrejmil nám Michal Samir.

Zároveň priznal, že na samom začiatku jeho záujmu o Ivetu bola tak ako u prevažnej väčšiny ľudí zvedavosť. „Ivetu som začal vnímať v jej neskoršom období, ktoré si ešte asi všetci pamätáme. Bol som zaujatý určitou bizarnosťou a podivnosťou sveta, v ktorom sa ocitla. Veľmi skoro som však pochopil, že sa pozerám na niečo komplexnejšie, zložitejšie, dramatickejšie, na niečo, čo si zaslúži skutočnú pozornosť, nie tú, že si pri raňajkách prečítate, čo nové sa zas v jej živote stalo…“ V tomto období sa jej príbehu začal venovať veľmi podrobne.

MICHAL SAMIR na tomto projekte pracoval vyše päť rokov.
Zdroj: TV MARKÍZA

„Keď sa to skončilo tak, ako sa to skončilo, získal som pocit, že toto je príbeh, ktorý bude stáť za to jedného dňa vyrozprávať,“ doplnil. Príprave celého projektu venoval viac ako päť rokov, no ešte predtým si na jeho realizáciu vypýtal povolenie od speváčkinej rodiny. V prvom kole oslovil Ivetinho syna Artura Štaidla (25). „A keď som mal požehnanie od neho, náruč mi otvorila celá Ivetina rodina. Najmä jej dvojča, sestra Ivana (56).“

O Bartošovej začiatkoch čítajte na ďalšej strane...

Diskusia