„Ona bola dievča, o ktoré sa doma rodičia s láskou starali. Ako je možné, že sa človek z milujúceho prostredia dostane do sfér, ktoré si ľudia pamätajú hlavne v závere jeho života?“ Na túto otázku hľadá v novom VOYO Origináli Iveta odpoveď český režisér a scenárista Michal Samir (36).

Keď sa mladá oddaná Iveta dostala sama do veľkého mesta za splnením svojho sna, zároveň sa tým začal jej ľúbostný príbeh s už spomínaným Petrom Sepéšim. „Ich love story definovala popmusic 80. rokov aj Ivetu. V prvom rade treba povedať, že pár z nich chceli mať najmä producenti. Snažili sa o to, aby táto dvojica vystriedala Yvettu Simonovú a Milana Chladila. To bol zámer a hneď prvým songom sa im to aj podarilo. Bola totiž doba, keď ste večer mohli v televízii zaspievať pieseň a ráno na druhý deň ste boli slávni. To už v súčasnosti neexistuje. Tak žiarivo už dnes šoubiznisové hviezdy nesvietia, ale vtedy vzhľadom na to, že v televízii boli asi dva kanály a celá republika v danej chvíli pozerala jeden program, to bolo prirodzené,“ vysvetlil režisér dôvody raketového úspechu dvojice Bartošová a Sepéši.

Petr bol z jeho pohľadu absolútne výnimočný spevák svojej doby. „Viete, Pavol Habera sa stal fenoménom, ale až postupne. Petr Sepéši bol síce učeň z Ašu, ale na šoubiznis bol bravúrne pripravený. Bol známy tým, že chodil behať, dbal na zdravú výživu, nefajčil, nepil. Jeho životný štýl sa akcentoval v tom, že nosil už vtedy tenisky značky Adidas, Nike, džínsy, džínsové bundy… Dokázal si zohnať veci, o ktorých sa mnohým ani nesnívalo. Alebo si zohnal hudobné kazety, platne, z ktorých čerpal inšpiráciu. Skrátka šiel za jedinou vecou, a to byť slávny a dobrý,“ doplnil M. Samir.

SPOLOČNÉ FOTKY IVETY A PETRA NÁJDETE V GALÉRII...
Takto vyzeral Peter Sepéši dva mesiace pred smrťou, keď v televízii spieval pieseň Den, kdy nejsem s ní.
Zdroj: Archív NMH

Začiatkom 80. rokov nebolo nikoho, kto by zamilovanú dvojicu mladých ľudí nebol zbožňoval, aj keď realita ich vzťahu bola trošku iná, než sa o nej písalo a hovorilo. „Petr vzťah s Ivetou vnímal inak, než si verejnosť myslí. Ak niektorí čakajú už predtým spomínané odhalenia, tak toto do určitej miery prekvapenie je, no nie do takej miery, aby ste zrazu zistili, že v ich vzťahu bolo všetko úplne inak…“ Slovám Michala Samira nasvedčuje aj to, že mesiac pred svojou tragickou smrťou priviedol Sepéši do druhého stavu bývalú predavačku obchodného domu Kotva. Keď spevák tragicky zomrel, absolútne netušil, že sa mu narodí syn Petr, ktorý na svet prišiel osem mesiacov po jeho smrti.

Miniséria o Ivetinom živote obsahuje podtitul Málo mě znáš, čo je úprava pôvodnej piesne Málo mě zná Ivety Bartošovej z roku 1987, ktorú pre ňu už zložil Ladislav Štaidl (†75). „Je to narážka na to, že diváci sa v seriáli dozvedia množstvo zaujímavých informácií, rôznych drobností, jednotlivostí, detaily, ktoré Ivetin príbeh vysvetlia možno trošku presnejšie, než to, čo už mali ľudia o nej predtým zakódované v hlave. Myslím, že na základe toho bude z celej našej minisérie Iveta vychádzať trošku inak, než ju ľudia poznali. Práve to má vyjadrovať seriálový podtitul.“

HERCOV, KTORÍ STVÁRNIA BARTOŠOVÚ A SEPÉŠIHO NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia