Patrik „Rytmus“ Vrbovský (44) už viackrát avizoval, že svojej rodine zabezpečil nové, mestské bývanie. Na pohodlí a prepychu veru nešetril.

Nová štvrť v tesnej blízkosti Sadu Janka Kráľa, ktorej prvou lastovičkou je výškový vežiak s osemnástimi poschodiami, sa začala stavať pred rokom v novembri. Ako sa na stránke developerského projektu na začiatku Petržalky uvádza, ide o vizionárske bývanie určené najmä pre ľudí, ktorí hľadajú v našom hlavnom meste najvyšší štandard. Výstavba rezidenčného vežiaka má pritom už dvanásťročnú históriu. Budova mala v jednom z viacerých architektonických návrhov siahať až po dvadsiate piate podlažie, na jej výstavbu však chýbalo povolenie.

Lukratívne pozemky neskôr zmenili majiteľa, projekt získal novú podobu a po siahodlhých patáliách sa začal konečne realizovať. Dostal názov Liget podľa pôvodného historického názvu tejto lokality. Predpredaj nových obydlí sa spustil ešte minulý rok v lete a nie je vôbec prekvapivé, že prilákal viacerých prominentov. Stavba so sebou nesie odvážny „leitmotív“ sľubujúci nové dejiny bývania.

FOTOGRAFIE ICH NOVÉHO LUXUSNÉHO BÝVANIA NÁJDETE V GALÉRII

„Tejto vízii má v projekte zodpovedať úplne všetko, počnúc architektúrou a stavebno-technickým riešením, detailmi, štandardom a vybavenosťou končiac. Veža bude mať osemnásť podlaží s rezidenciami orientovanými predovšetkým na park a centrum mesta. Rezidenti budú mať vynikajúce výhľady, keďže jednotky budú mať celopresklené fasády na plnú výšku podlažia. Práve snaha o zabezpečenie nerušených výhľadov stála za veľkým redizajnom veže, v dôsledku čoho boli pôvodné plné balkóny nahradené subtílnejšími presklenými,“ uvádza architektonický portál Yimba.sk.

Noví obyvatelia vo vyšších podlažiach si budú môcť užívať vysoké stropy. K štandardu budú patriť drevené podlahy, veľkoformátové obklady, hliníkové okná, podlahové kúrenie a rôzne technické vymoženosti. Ako už býva zvykom, vo výškach sa budú nachádzať penthousy s veľkorysou rozlohou. Celkový komfort má zvýšiť aj vybavenosť spoločných priestorov, ktoré budú hotelového charakteru. Na prízemí sa majú nachádzať reštaurácie, bar, kadernícke služby, dokonca aj multifunkčný priestor určený pre budúcich rezidentov na rôzne schôdze, stretnutia a iné aktivity.

Na stránke projektu nie sú uvedené sumy za ponúkané bývanie, ale podľa medializovaných informácií by sa cena za štvorcový meter mala odvíjať od podlažia a daného bytu. Hodnota toho najlacnejšieho tak začína na sume 4 300 eur za štvorcový meter, čo je takmer dvojnásobok priemernej ceny v rámci Bratislavy. Penthousy sa budú hýbať až v sedemciferných sumách. Predpokladané dokončenie projektu je očakávané v lete v roku 2023.

Koľko zaplatil Rytmus za nové bývanie nájdete na ďalšej strane...

Diskusia