Šoubiznis

Rozprávkový dom Belousovovej na Kysuciach vám vyrazí dych: SAUNA a.. Pozrite, čo ju inšpirovalo

26.3. 2023 13:00
Diskusia ()
Záhradu pri drevenici  budovala dvadsať rokov.
Záhradu pri drevenici budovala dvadsať rokov.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

Bývalá slovenská poslankyňa Anna Belousovová (63) už nejaký čas žije v Čadci, kde si vybudovala dom presne podľa svojich predstáv.

„Niektorí si myslia, že som opravila staršiu stavbu. Nie. Dala som si postaviť dom podľa svojich predstáv. Inšpirovala som sa v Španej Doline, lebo tamojšie domčeky sa mi veľmi páčili,“ povedala pre týždenník Plus 7 DNÍ. „Dom som začala stavať, ešte keď som bola sama. Dokončili sme ho s manželom a nasťahovali sme sa sem na Vianoce v roku 2000.“ Manželmi boli len štyri roky, Alexander Belousov zomrel na následky mozgovej porážky.

Dom, ktorý je zvonka sčasti obložený drevom, má vchod od cesty aj zo záhrady. Prízemiu kraľuje obývačka spojená s kuchyňou a pomestia sa sem aj viacčlenné návštevy, napríklad neter či dcéra jej zosnulého manžela. „Mám rada útulnosť a funkčnosť. Chcem sa vo svojom domove cítiť dobre. Takže toto je moje útočisko. Robila som ho srdcom,“ hovorí.

Jej dom si postavila podľa svojich predstáv.
Jej dom si postavila podľa svojich predstáv.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

„Keď som to kúpila, nemali sme ani plot a všetko bolo zarastené. Celá záhrada vznikala dvadsať rokov. Stála veľa času a trpezlivosti." Vpravo od schodiska má spálňu, ktorej dominuje manželská posteľ z masívu a vstavané skrine. Nechýba ani malá funkčná piecka. Jej pracovňa s pracovným stolom slúži aj ako hosťovská izba. Sauny má dokonca dve! Jedna je vedľa rozľahlej kúpeľne, druhá je vonku v samostatnej drevenici. „Je to ruská sauna a túžil po nej môj manžel,“ poznamenala.

JEDNODUCHO NÁDHERA! FOTKY BELOUSOVOVEJ DOMU NA KYSUCIACH NÁJDETE TU
Diskusia