Niekoľko generácií ju pozná ako predstaviteľku princeznej Arabely. JANA NAGYOVÁ (63) si opäť zahrá vo filme. Tentoraz ako trénerka legendárneho slovenského krasokorčuliara Ondreja Nepelu Hilda Múdra.

Herečka ukončila pred rokmi predčasne svoju kariéru, pretože sa vydala do Nemecka. V tejto krajine, ako úprimne priznala pre Život, sa jej nepodarilo pre jazykovú bariéru pracovať ako herečka.

„Rokmi sa z mladej naivnej herečky stala zrelá žena, matka, manželka a babička. Túžila som po veľkej láske, chýbala mi kompaktná a ničím nerušená rodina. Život bez stresu, bez divákov, bez bulvárnej tlače a bez silného tlaku v umeleckej konkurencii. V kútiku srdca som dúfala v šťastie, že sa v cudzej krajine uchytím ako herečka aj so slovanským prízvukom. Ale druhýkrát sa tento pokus v mojom živote nevydaril.“

Hilda Múdra a Ondrej Nepela.
Zdroj: Archív H.M.

Tvorcovia momentálne dávajú dokopy štáb i herecké obsadenie. Predstaviteľa Nepelu tvorcovia zatiaľ ešte len hľadajú, pričom kasting už postúpil do finálnej fázy. Začiatok nakrúcania je plánovaný na koniec roka 2023 a snímka by mala prísť do kín v roku 2024.

AKO VYZERÁ NAGYOVÁ PO ROKOCH, NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia