Dano Heriban († 43) nebol len hercom, ale aj výborným hudobníkom.

Roky sa ako hudobník venoval tvorbe pre deti, no minulý rok vydal veľmi osobný album O2H určený pre dospelého poslucháča. Texty a hudbu si písal sám, o to viac ho možno hodnotiť ako osobnú spoveď.

FOTO HERCA S RODINOU NÁJDETE V GALÉRII

Dano mal harmonický vzťah s manželkou Kamilou, ktorá je takisto herečkou. Spolu vychovávali dvoch synov Viktora (6) a Martina (4), herec mal z predchádzajúceho vzťahu aj syna Thea (13). Rodina bola pre umelca všetkým, dokazujú to aj slová jeho skladieb, ktoré vyšli na spomínanom albume. „Keby bolo možné, tak dýcham za vás, obslúžim pľúca rovno tri naraz, aj tvoje, láska, v poradí štvrté, rozdelím vlastné na štyri štvrte... Ste pre mňa moji, modlím sa za vás pri plnej zbroji.... Na mojich ramenách môžete spávať. Spomenúť, čo vás trápi ušiam mojim. S dôverou aj pochybách, to sa stáva, dohodnúť sa vieme na prímerí," spieva v predposlednej piesni Keby bolo možné. Vypočujte si ju nižšie.

Poslednú pieseň pod názvom O2H dokonca naspieval spolu s manželkou, ktorá mu pomohla s vokálmi. „Ďakujem mojej milovanej Kamilke za bezhraničnú podporu a krásny spev do našej prvej spoločnej skladby," tešil sa Dano v novembri minulého roka, že sa s touto novinou podelil aj s fanúšikmi na Instagrame. Netušil vtedy, že to bude ich prvá a zároveň aj posledná spoločná pieseň. „Tak veľmi som sa o teba bál, láska, že mi zmizneš po prúde a Boh mi ťa odfúkne ako šál, a žiadne zajtra nebude...," spieva v nej.

K SMRTI HERCA SA UŽ VYJADRILA AJ KOLEGYŇA A KAMARÁTKA PETRA POLNIŠOVÁ
Diskusia