Šéf strany Smer-SD Robert Fico (57) má veľký dôvod na úsmev. Vďaka synovi Michalovi sa stal hrdým dedkom malej princeznej. Meno, ktoré pre dievčatko zvolili, by ste rozhodne nečakali.

Keď v januári vyšla najavo informácia, že si Michal Fico (28) kupuje v bratislavskom Starom Meste byt s rozlohou vyše 100 štvorcových metrov, tak asi málokto tušil, že sa s manželkou pripravujú na príchod potomka. Fico ml. mohol podľa vtedy aktuálnych cien vysoliť za byt okolo 450-tisíc eur. Teraz na verejnosť prenikla novinka, že jediný potomok trojnásobného premiéra sa stal otcom!

Nečakanú zvesť potvrdila na sociálnej sieti aj nezaradená poslankyňa Romana Tabák: „Dúfam, že to nikomu nepoviete, ale pánovi Ficovi sa narodila vnučka. Dali jej meno Pavlínka, tak sme sa smiali s kolegami, že to urobili naschvál a pomenovali ju po manželke pána Matoviča,“ prezradila Tabák. Informáciu Plus JEDEN DEŇ potvrdili aj viaceré hodnoverné zdroje z prostredia Smeru, pričom podľa ich zistení by dievčatko malo mať 2 až 3 mesiace.

Syn trojnásobného premiéra je ženatý už viac ako 1,5 roka. Svoje áno povedal Nataši, ktorá je dcérou Miloslava Čurillu, jedného z najvplyvnejších ľudí ružomberských papierní Mondi SCP. Čurilla v nich zastáva funkciu predsedu predstavenstva, teda je pravou rukou jedného z najbohatších Slovákov Milana Fiľa (54), ktorý papierne spoluvlastní. Zle nezarába ani Fico junior, ktorý v roku 2018 začal pracovať pre český energetický gigant ČEZ, kde by mal poberať mesačný plat okolo 3-tisíc eur.

Fiľo je považovaný za podnikateľa v pozadí Smeru. Za vlád Ficovej strany dostávali papierne naozaj slušné dotácie. V roku 2012 to bol stimul vo výške 25 miliónov eur a o 4 roky neskôr získali daňovú úľavu až 49 miliónov eur. Rezort hospodárstva pred koncom vládnutia Smeru označil obe pomoci za zákonné. Bývalý sudca Vladimír Sklenka vo svojich výpovediach o korupcii v súdnictve mal však podľa Denníka N pred vyšetrovateľmi spomenúť aj stretnutia expremiéra s Fiľom na Úrade vlády. „Tára a vymýšľa si. Je to čisté ohováranie,“ povedal Fico o Sklenkovi vo videu na sociálnej sieti.

FOTO FICOVHO SYNA S MANŽELKOU NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia