Spevák Richard Müller (60) v minulosti priznal, že trpí maniodepresiou. Umelec sa tak musel naučiť žiť s psychickými problémami, ktoré sa stále objavujú. Jeho milujúca partnerka Vanda Wolfová týždenníku Život prezradila, kto drží Richarda v ťažkých chvíľach nad vodou a hovorila aj o plánoch na leto.

Spevák len nedávno otváral svoju vernisáž fotografií s názvom Okamihy v Galérii Slovenskej výtvarnej únie, legendárnej Umelke. Jeho naozaj originálne zábery, ktoré dýchajú müllerovskou atmosférou, si nenechali ujsť mnohé známe tváre. Richarda prišla podporiť aj jeho láskavá partnerka Vanda, ktorá mu je obrovskou oporou. Jeho synček Markus tam chýbal, pretože bol v tom čase v škole v prírode. Názor na otcove fotky však má. „Rozoberajú ich spolu a veľmi sa mu páčia tie s odrazmi. V tých odrazoch hľadá niečo, čo tam nie je úplne. Takže dúfam, že má rovnakú umeleckú dušu ako otecko,“ povedala spevákova láska. A čo má synček po mamine? „Je dosť organizačný typ a hovorí nám, čo máme robiť. To by mohol mať po mne,“ zasmiala sa Vanda, ktorá rozdávala úsmevy na všetky strany.

Zdroj: EMIL VAŠKO

Ratolesti   mu dodávajú silu

Dobre naladený bol v ten deň aj slávny spevák. Nie je však žiadne tajomstvo, že už dlhé roky zápasí s diagnózou manio­depresia. Pekné dni striedajú tie menej pekné a život s psychickými problémami mnohokrát nie je jednoduchý. Jeho hnacím motorom sú však milované deti. „Určite. A nielen Markus, samozrejme, aj Filip a Ema. Vždy to tak bolo, že mu jeho deti dodávali kopu sily a energie, a so všetkými má veľmi blízky vzťah, takže to je skvelé,“ prezradila V. Wolfová, ktorá je Richardovi vždy nablízku. „Snažím sa. Bolo pekné, že mi poďakoval, ale ja to beriem tak, že to tak má byť. On zase veľmi pomáha mne. Mám dosť náročnú prácu, veľa cestujem, už sa začalo zase cestovať pracovne, takže on sa zase zvláda starať o Markusa, keď tam nie som. Je to super, že sa podporujeme,“ hovorí s úsmevom Vanda.

ČO CHYSTÁ RICHARD V LETE? ČÍTAJTE NA ĎALŠEJ STRANE

AKO VYRÁSTOL RICHARDOV SYN, NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia