Dcéra bývalej hlásateľky GABRIELY HARŠÁNYOVEJ (50) má k nevlastným súrodencom Rezešovcom bližšie než kedykoľvek predtým.

Toto leto uplynie presne 30 rokov odvtedy, čo sa najkrajšou Slovenkou sveta stala Gabriela Haršányová z Košíc. Finále súťaže bolo súčasťou galaprogramu na rozlúčku s piatym svetovým festivalom slovenskej mládeže v martinskom amfiteátri. V počiatkoch tunajších súťaží krásy víťazky nezískavali honorované zmluvy, autá či dovolenky. Medzi cenami boli tehly na stavbu domu, kilogramy cukru alebo múky. Tieto výhry si údajne domov odniesla aj spomínaná G. Haršányová s ukážkovými mierami 90 – 62 – 89 a výškou 182 centimetrov.

Neprehliadnuteľná dlhonohá kráska však po kariére večnej missky či modelky nikdy netúžila. Zahrala si predavačku textilu v dnes už legendárnej komédii režisérky Věry Chytilovej (†85) Dědictví aneb kurvahošigutntag s Bolkom Polívkom(72) v hlavnej úlohe a neskôr sa stala hlásateľkou Slovenskej televízie. Do povedomia verejnosti sa zrejme najviac zapísala pre vzťah so ženatým veľkopodnikateľom a bývalým ministrom dopravy za vlády Vladimíra Mečiara (79) Alexandrom Rezešom (†53). Ten sa na vrchole slávy a bohatstva ani neunúval vzťah s podstatne mladšou blondínkou pred verejnosťou tajiť.

GABRIELA HARŠÁNYOVÁ počas svojej hlásateľskej kariéry.
Zdroj: Archív NMH

Žili spolu v honosnej bratislavskej vile pod Slavínom, ale keď Gabriela otehotnela, vzťah sa dvojici rozpadol ako domček z karát. Ich dcéra Chiara (21) ešte ani nebola na svete a medzi rodičmi sa začala nepekná slovná prestrelka cez médiá. Na adresu matky svojho dieťaťa A. Rezeš vyhlásil: „Môžem potvrdiť, že v tom čase mala telesný kontakt alebo známosť s viacerými ľuďmi, preto je možné, že by som otcom jej dieťaťa nakoniec ani nemusel byť,“ uviedol pred viac ako dvomi desiatkami rokov s dôvetkom: „Uvidíme, kto bude mať čierneho Petra.“ A. Rezeš svoje otcovstvo napokon uznal, ale museli mu ho potvrdiť testy DNA. Krátko predtým pre médiá povedal: „Ak sa preukáže, že som otcom Chiary, zachovám sa ako správny otec. Mojej dcérke nebude nič chýbať.“

To však už splniť nestihol. V roku 2002 sa nečakane ocitol na operačnom stole vo viedenskej nemocnici. Trápila ho vrodená srdcová porucha. Oceliarsky magnát po tretej operácii skonal. G. Haršányová mu prišla do krematória dať posledné zbohom aj so svojou takmer dvojročnou dcérou. Príbuzní ju však z domu smútku vyhnali. „Chcela som sa s ním iba rozlúčiť! Nepustili ma… Nič ich nezaujíma, iba kto bude dediť!“ povedala v tom čase nahnevane. Netrvalo dlho a po smrti Alexandra Rezeša sa naozaj strhla dlhá bitka o obrovské dedičstvo.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia