Herečka a moderátorka Katarína Brychtová (52) prešla za posledný polrok poriadnou vizuálnou premenou. Čo je za tým?

Už niekoľko mesiacov dáva Katka Brychtová na sociálnych sieťach svetu vedieť, že pracuje na svojej novej figúre. Nikdy síce nepatrila k ultraštíhlym ženám, so svojou postavou však žiaden problém nemala. Na premenu ju naviedli až zdravotné problémy a patričná poznámka od lekára.

„Bola som u pána doktora, pretože ma veľmi bolelo koleno. Mala som ho opuchnuté, no vôbec som nevedela prečo. Doktor mi povedal, že to nevyzerá na operáciu, ale vraj by mi pomohlo, keby som schudla... Toto bol pre mňa spúšťač,“ povedala obľúbená televízna tvár, ktorá sa s nadbytočnými kilami rozhodla zabojovať. Na pomoc si prizvala odborníkov s modernými technológiami.

Využila takzvanú KNT diagnostiku, teda program, ktorý dokáže na základe parametrov človeka stanoviť potraviny prospešné pre jeho telo. Nejde pritom o žiadnu bleskovú diétu. Proces každej jednej premeny býva nastavený na časové rozpätie pol roka a jeho cieľom je nájsť dlhodobo udržateľný výživový plán pre každého. Ten následne pacientovi zabezpečí ideálnu váhu, ktorú si je schopný aj po skončení chudnutia udržať.

Katka tvrdí, že počas zhadzovania kíl určite nehladovala. „Výrazne som však zmenila svoj jedálniček. Jem zdravšie veci a tiež pravidelnejšie ako v minulosti. Tým, že mám teraz menej práce a viac času na seba, stravujem sa doma. Varím si. Jedlá, ktoré pripravujem, pozostávajú z veľkého množstva zeleniny a tiež ovocia. Niekto by sa možno priečil, ale mne také jedlá naozaj veľmi chutia,“ uviedla dvojnásobná babička malého Leonka a Emilka.

Vďaka Katke sa začala zdravšie stravovať celá rodina. V chudnutí ju podporuje najmä manžel.
Vďaka Katke sa začala zdravšie stravovať celá rodina. V chudnutí ju podporuje najmä manžel.
Zdroj: Profimedia

So zmenou stravy do svojho pravidelného režimu zaradila tiež telu prospešné cvičenie. „Moja výživová poradkyňa je zároveň aj trénerka, čo je skvelá kombinácia, pretože mi vždy dopraje taký tréning, ktorý už na prvý pohľad telo potrebuje. Tréningy sú pestré a zábavné,“ hovorí Katka a podotýka, že má veľkú výhodu, pretože ju cvičenie v porovnaní s inými ľuďmi skutočne baví.

Ani v tomto smere však nič nepreháňa. Svoje telo v posilňovni netrápi každý pracovný deň, tréningy si dopraje jeden, maximálne dvakrát do týždňa. Zmena, ktorú podstúpila, stojí za to, za pol roka je dnes ľahšia o 13 kilogramov a opúchajúce koleno? „Ešte z času na čas opuchne, ale nebolí ma a je úžasný pocit byť ľahšia.“

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

Čo vedci skúmajú? Ako bude svet vyzerať o desaťročia či prekvapujúce zistenia o ľudskom tele

Populárne články
Beverly Hills 90210

Ako žijú hviezdy z Beverly Hills 90210? Niektorým osud prial, s inými sa nemaznal

Pes najdúch si veľmi rýchlo zvykol na pestré hudobné žánre. Muziku má dokonca veľmi rád.

Moja láska: Juraj Bača pomáha ľuďom i štvornohým chlpáčom. Jeden mu prirástol k srdcu

Moderné štvrte Caracasu stále „zdobia“ socialistické heslá a symboly.

Chávezov experiment: V zdecimovanej VENEZUELE ako-tak prežívajú len vidiečania a Indiáni

Premiéra slovenského filmu

Známa slovenská herečka oslavuje. Naozaj má Diana Mórová už toľko rokov?

Jessica Simpson

Cítila hanbu a strach: Jessica Simpson sa rozpísala o svojich traumách aj démonoch

Ľudí na svete stále pribúda. Je to pravda?

Pribúda ľudí na svete?

Zobraziť viac
Diskusia