Herečka KVETA STRAŽANOVÁ v pondelok oslávila 79. narodeniny. Pred dvoma mesiacmi zomrel jej milovaný manžel Jozef Stražan (†77), s ktorým prežila v manželstve 42 rokov.

Keď pred niekoľkými rokmi pravidelne cestovali z Prešova do Bratislavy na nakrúcanie seriálu ZOO, pre týždenník Život porozprávali o tom, ako sa im darilo vydržať spolu také dlhé roky. Recept bol vskutku jednoduchý: žili normálny život a mali sa vzájomne radi. „Keď jeden druhého miluje, ostávajú spolu, nech sa deje čokoľvek, a nepotrebujú pri tom rady žiadneho psychológa či iného odborníka, ktorého názov sa končí na -óg,“ povedal vtedy dnes už zosnulý herec.

Manželia žili v rámci možností obyčajný život a na veľké počudovanie susedov spolu zavárali ovocie a zeleninu. Rokmi si vybudovali aj systém deľby práce. Pani Kveta s láskou varila obedy a pán Jozef zase veľmi rád navštevoval úrady, ak bolo treba niečo vybaviť. Herečka Kveta Stražanová je laureátka rôznych divadelných ocenení a nositeľka titulu zaslúžilá umelkyňa, ktorý dostala v roku 1989. Štátne vyznamenanie Pribinov kríž II. triedy jej v roku 2003 udelil prezident Slovenskej republiky a získala ho za významné zásluhy v oblasti divadelnej, filmovej a rozhlasovej tvorby.

FOTOGALÉRIA: ZASPOMÍNAJTE SI NA LEGENDÁRNEHO HERCA JOZEFA STRAŽANA
Diskusia