Bruce Willis (67) sa po prvý raz ukázal na verejnosti po tom, čo jeho rodina odhalila, že mu diagnostikovali frontotemporálnu demenciu.

Na fotografiách a videu, ktoré získal denník Daily Mail, je vidieť, ako si herec z filmu "Smrtonosná pasca" vo štvrtok užíval deň s dvoma priateľmi v kalifornskej Santa Monice. Počas vychádzky mal na sebe sivú čiapku, modrú mikinu a čierne nohavice, ktoré skombinoval s čiernymi hodinkami. Hviezda filmu "Šiesty zmysel" si vyšla na prechádzku dva týždne po tom, čo jeho rodina oznámila, že mu diagnostikovali "krutú chorobu", ktorá môže spôsobiť spomalenie pohybu, stuhnutosť, problémy s rovnováhou a zmeny v správaní alebo rozprávaní.

Bruceova žena Emma má s jeho ex Demi Moore dobré vzťahy.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CQSSRbsAFjM/

"Hoci je to bolestivé, je to úľava, že konečne máme jasnú diagnózu," uviedli 16. februára na webovej stránke Asociácie pre frontotemporálnu degeneráciu jeho manželka Emma Heming, bývalá manželka Demi Moore a Bruceových päť dcér. "FTD je kruté ochorenie, o ktorom mnohí z nás nikdy nepočuli a ktoré môže postihnúť každého. U ľudí mladších ako 60 rokov je FTD najčastejšou formou demencie, a keďže stanovenie diagnózy môže trvať roky, FTD je pravdepodobne oveľa rozšírenejšia, ako vieme," pokračovala rodina. A hoci uviedla, že na túto chorobu "neexistuje žiadna liečba", všetci okolo Brucea dúfajú, že "akákoľvek pozornosť médií" môže vrhnúť svetlo na chorobu, "ktorá si vyžaduje väčšiu informovanosť a výskum".

Najnovšie sa 44-ročná Emma Heming podelila o to, že sa stretla s odborníčkou na demenciu Teepou Snow, aby sa dozvedela viac o tom, ako sa starať o svojho manžela. "Je to milujúca, súcitná a skúsená líderka v tejto oblasti. Je to dar," napísala modelka.

NAJNOVŠIE FOTO BRUCEA NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia