Tak toto by čakal málokto! Po smrti Juraja Jakubiska prehovorila jeho prvá láska. Neverili by ste, kto je tá žena!

Deana Jakubisková (64) bola životnou láskou režiséra Juraja Jakubiska († 84). Kvôli nemu sa vzdala aj hereckej kariéry a vytvárala mu zázemie, doma v rodine, ale aj v práci, keď sa stala producentkou jeho filmov a všemožne sa snažila pomôcť ich vzniku. A keď slávny režisér ochorel, starala sa oňho ešte obetavejšie, najmä v posledných desiatich rokoch od transplantácie srdca, čo ocenil aj ich dlhoročný rodinný priateľ, český exprezident Václav Klaus (81), píše Šarm.

Prvou láskou Juraja Jakubiska však bola iná žena. Juraj sa s ňou spoznal počas vysokoškolských štúdií a veľmi ju miloval, lenže osud prvých lások býva taký, že jedného dňa sa skončia... Jakubiskovu prvú lásku poznala aj jeho manželka Deana Jakubisková a spočiatku na ňu aj žiarlila.

FOTO PRVEJ LÁSKY JURAJA JAKUBISKA NÁJDETE V GALÉRII

Juraj Jakubisko stretol počas štúdií na pražskej FAMU polovičnú Talianku Giovannu Fassati (81) a bola to láska ako hrom. Juraj sa s ňou chcel oženiť. „Pýtal sa ma, či si ho vezmem. A skákal v Mníchoviciach v našom dome stále dookola z okna na prvom poschodí, pretože som mu neodpovedala.“ Jurajov otec ju totiž varoval. Označil budúceho Felliniho Východu za blázna. Giovanna spozornela. A o rok stretla v divadle Viola Rudolfa Rokla. Jej osud sa naplnil. „Deana na mňa ale aj tak spočiatku žiarlila. Ona je horúca krv. Potom sa však všetko urovnalo a boli sme najlepší priatelia. Keď som ovdovela, chodila som k nim na všetky sviatky. V piatok v noci, keď mi volala, že Jurajko zomrel, plakali sme spolu,“ priznala Giovanna Roklová, vdova po klaviristovi Rudolfovi Roklovi († 55), blízkom kolegovi a priateľovi Karla Gotta († 80).

Diskusia