Fanúšikovia, dávni priatelia, známi, rodina, ale aj mnohí kultúrni predstavitelia cítia potrebu udržať pamiatku na nedávno zosnulých velikánov večne živú. Tak rýchlo istotne nevybledne ani pamiatka na zosnulú speváčku Hanu Hegerovú (†89), ktorá odišla minulý rok v marci.

Pri príležitosti jej nedožitých 90. narodenín sa konal krst knihy Carmen – Skutočný život Hany Hegerovej. Tú umelkyňa pripravovala spolu s kamarátom Tomášom Padevětom celých desať rokov. Vložila do neho všetku svoju dôveru s vedomím a prianím, že nikde nezverejní tajnôstky, ktoré boli výhradne pre jeho uši, a rozsiahlu autobiografiu vydá až po jej smrti.

Autor mal zároveň povolenie osloviť ľudí, ktorí šansoniérku dobre poznali, prípadne mohli čokoľvek z jej života spresniť. „Informácie, ktoré som získal nielen z rozprávania s pani Hegerovou, ale aj s ďalšími zhruba stodvadsiatimi ľuďmi, boli podrobnosti, ktoré dávajú dokopy neuveriteľnú mozaiku jej života. Verím, že by bola rada a že som jej nespôsobil hanbu,“ uviedol skromne pre ČT autor na margo veľkolepo spracovaného dokumentárneho románu. Životopis má úctyhodných 520 strán.

FOTOGRAFIE LEGENDÁRNEJ ŠANSONIÉRKY NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia