Internetom sa šíria zúfalé prosby viacerých rodičov. Ich deti trpia vážnym genetickým ochorením.

Len nedávno sme informovali o Alexejkovi, Riškovi a Amélii, ktorí trpia spinálnou svalovou atrofiou typu I (SMA 1). Článok nájdete TU. Pre každého z nich existuje nádej vo forme najdrahšieho lieku na svete, ktorý však v Európe zatiaľ nie je registrovaný. Príbeh malého Riška chytil za srdce aj nastávajúcu mamičku, Dominiku Cibulkovú.

„Viete, že na kurte mi vždy bolo blízke bojovať o každú loptičku - a aj keď to niekedy mohlo vyzerať, že to už nedám, nakoniec som otočila priebeh zápasu. Často aj vďaka podpore od fanúšikov a okolia,“ napísala v úvode bývalá tenistka na svojom Instagrame.

„Dnes by som znova chcela prispieť k tomu, aby sa otočil priebeh jedného veľmi ťažkého zápasu. Toho, ktorý každý deň dáva malý bojovník Riško a jeho rodičia. Ich nádejou je liek z Bostonu a ja viem, že vďaka podpore od nás všetkých to môže dokázať,“ dodala.

V príspevku zároveň pozvala svojich známych: Zdena Cháru, Mariána Hossu a Mariána Gaborika, aby sa pripojili. Riško je tak aj vďaka podpore známych ľudí s dobrým srdcom znova o krôčik bližšie k zázraku v podobe lieku za dva milióny eur, ktorý by mu mohol pomôcť.

˃˃˃ Pomôcť malému Riškovi môžete TU. ˂˂˂

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

‼️‼️ POMOZME RISKOVI ‼️‼️ Viete, že na kurte mi vždy bolo blízke bojovať o každú loptičku - a aj keď to niekedy mohlo vyzerať, že to už nedám, nakoniec som otočila priebeh zápasu. Často aj vďaka podpore od fanúšikov a okolia. Dnes by som znova chcela prispieť k tomu, aby sa otočil priebeh jedného veľmi ťažkého zápasu. Toho, ktorý každý deň dáva malý bojovník Riško a jeho rodičia. Ich nádejou je liek z Bostonu a ja viem, že vďaka podpore od nás všetkých to môže dokázať. Prosím podporte ho tu http://bit.ly/2H1iVq7 ‼️ Link najdete na mojom profile v BIO ‼️Ďakujem! Zároveň pozývam mojich kamarátov Zdena Cháru z Bostonu,Mariana Hossu a Mariana Gaborika aby sa k nám pripojili, čo vy na to @zeechara33 , @hossboss81 , @mgaborik12 ? #RiskoDychaj #ludialudom

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

Ilustračná snímka

U nás šok, v zahraničí trend. Tieto známe tváre otehotneli vo vyššom veku

Populárne články
Deti z domu smrti

Bábätká z paneláka smrti: Ako sa darí deťom, ktoré prežili výbuch v prešovskej bytovke?

Pán hlas: Emanuel Romančík

Osud bol k nemu krutý: Romančíkove herecké úspechy vyvažovali tragédie v rodine

Tesne pred päťdesiatkou sa stane mamou vytúženého dieťatka.

Moderátorka sa v 49 rokoch prvýkrát stane mamou. Čo si o jej tehotenstve myslí odborník?

Skladba k výročiu smrti Jána a Martiny.

Si tu s nami, Ján: Umelci si uctili pamiatku zavraždeného novinára krásnym gestom

Alessandra Ambrosio

Tvár Victoria‘s Secret sa športoviskám oblúkom vyhýbala. Čo zmenilo jej názor?

TV

Škodí televízia pamäti?

Zobraziť viac
Diskusia