Po pätnástich rokoch turbulentného manželstva prišiel rozvod s princom Charlesom (74). Princezná Diana (†36) svoje sklamanie a smútok z tohto obdobia opisovala v súkromných listoch, ktoré adresovala priateľom Susie a Tarekovi Kassemovcom.

Manželský pár sa rozhodol túto korešpondenciu vydražiť približne za 90-tisíc libier (102-tisíc eur), výťažok venuje charitatívnym organizáciám, ktoré Diana počas života podporovala. Dvojica náhlu dražbu mimoriadne súkromných listov vysvetľuje tým, že zodpovednosť za také vzácne dokumenty nechce preniesť na svoje deti a vnúčatá.

Celkovo v 32 listoch a pohľadniciach napísaných v rokoch 1995 až 1996 podľa správ z denníkov Daily Mail a Daily Mirror princezná vyjadrila ľútosť nad rozvodom s terajším kráľom. Opisuje aj svoje pocity izolácie a podozrenie, že jej odpočúvajú telefón. „Keďže nemám mobilný telefón, je ťažké diskutovať o osobných záležitostiach, pretože moje konverzácie tu neustále nahrávajú.“ V inom liste zase píše: „Keby som pred rokom bola vedela, čo prežijem v súvislosti s rozvodom, nikdy by som nebola súhlasila. Je to trpké a škaredé.“

VIAC FOTO ZO ŽIVOTA LADY DI NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia