Nela Pocisková (32) síce hrá v jojkárskom seriáli Nemocnica, nahráva nové hudobné single a popritom sa stará o rodinu, no zároveň túži rozšíriť si svoje obzory.

„Chcela by som mať väčší všeobecný rozhľad a v tomto smere by som chcela aj trošku inak viesť moje decká, myslím tým, viesť ich viac smerom k vzdelaniu. Nech sa deje čokoľvek, myslím, že vzdelanie je úplný základ,“ uviedla a zároveň doplnila, že sa syna Hektora (6) a dcéru Lianu (4) bude snažiť podporovať vo všetkom, čo si na svojej ceste vyberú. „Netvrdím, že by nemali ísť podobnou cestou ako ja, ale chcela by som, aby v prvom rade mali vzdelanie, lebo ja to na sebe cítim a strašne sa snažím dobiehať všetko zameškané, buď čítaním, počúvaním a úplne najradšej by som chcela všade byť, všetko vidieť, ale už nemám čas,“ zamyslela sa.

Nedostatok času rozhodne nesúvisí s jej vekom, naopak, ide skôr o pracovnú vyťaženosť spojenú so starostlivosťou o rodinu. „Takže som nastavená na to, že pôjdem študovať psychológiu. Neviem síce kedy a či na to mám, ale psychológia ma už veľmi dlho zaujíma,“ prekvapila svojimi plánmi. Psychológia je Nelinou veľkou vášňou a už teraz sa jej venuje v súkromí minimálne čítaním odbornej literatúry. „Keď budú deti viac samostatné, tak by som to chcela skúsiť,“ nádeja sa.

Nádejné psychologičky

Marianna Ďurianová (45)

 

Ako psychologička by sa pokojne mohla živiť moderátorka Marianna Ďurianová, ktorá tento odbor vyštudovala. Ešte počas štvrtého ročníka štúdia psychológie na Univerzite Komenského v Bratislave však začala pracovať ako externá hlásateľka v STV (dnes RTVS, pozn. red.) a v apríli 2001 sa tak odštartovala jej úspešná moderátorská kariéra. K práci psychologičky sa už nedostala.

 

Veronika Strapková (32)

 

Speváčka sa do povedomia dostala vďaka súťaži Hlas Česko Slovensko. V civile však vyštudovala herectvo a aby toho nebolo málo, rozhodla sa tiež pre štúdium psychológie. Začiatkom leta úspešne zvládla bakalárske skúšky a v štúdiu pokračuje ďalej. V psychológii dokonca vidí aj svoju profesionálnu budúcnosť. Hudbu by chcela robiť iba pre radosť.

 

Miriam Kalisová (37)

 

Moderátorka je vyštudovanou sociologičkou a nie tak dávno sa tiež vrhla na štúdium psychológie, z ktorého bola už od začiatku nadšená. Po ôsmich mesiacoch však narazila na krutú realitu. „Končím so školou. Bola to krásna skúsenosť, kedy som si užila ten pocit, aké je to opäť byť študentkou. Ale moja predstava o tom, ako budem študovať popri živote, sa veľmi rýchlo zmenila na realitu, kedy som sa snažila nejako vpratať svoj život do toho mála času, čo mi zostal popri škole,“ priznala otvorene Miriam.

Čo jej v živote chýba? O rozhodnutí, ktoré talentovaná Nela Pocisková doteraz ľutuje sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia