Herec Marián Labuda začne v decembri skúšať Haškovho Švejka. Čo má spoločné s „dobrým vojakom“ a prečo má osobného šoféra?

Čaká vás nová herecká rola, prečo práve Švejk?

Divadelnou hrou si pripomenieme 100 rokov od vzniku prvej Československej republiky. A prečo ja? Nuž, nie som práve jánošíkovský typ.

Švejk bol možno „dobrý vojak“, ale určite nie vzor zdravého životného štýlu. Zdá sa, že robil všetko preto, aby dostal cukrovku. Vy sa snažíte o presný opak.

Áno. Mám na toto ochorenie predispozíciu, keďže otec trpel cukrovkou 25 rokov, tak sa doma snažíme stravovať inak. A hoci mám osobného šoféra v podobe 17-ročného syna s čerstvým vodičákom, ktorý by ma najradšej všade vozil, aby si čo najviac zajazdil, radšej chodím peši alebo na bicykli.

Prečo chodí Marián Labuda pešo, keď má osobného šoféra?
Zdroj: Dôvera

Čiže šport vám nie je cudzí?

Určite nie, som vášnivý lyžiar, v lete plávam a bicyklujem.  A hrávam aj v mužstve futbalových zázrakov Mufuza. Ale tam som skôr na tie srandy. Viem sám seba nechtiac sfaulovať, keď mi pravá noha podkopne ľavú a už letím.

Ste tvárou programu DôveraPomáha diabetikom, až tak sa vás dotklo otcovo ochorenie?

Mám pred cukrovkou veľký rešpekt, viem, čo dokáže napáchať. Je to pliaga, tichý zabijak, ktorý vám môže ukradnúť aj 20 rokov života. Som presvedčený, že môj otec mal predispozíciu na 90-tku a dožil sa len 73 rokov. Faktom však je, že ak diabetik dbá na rady lekára a dodržuje racionálnu diétu, tak nemusí stratiť zo svojho života ani jeden deň.

Vy ste sa dokonca zúčastnili edukácie, teda vzdelávania s diabetikmi, dalo vám to niečo?

V prvom rade som bol príjemne prekvapený iniciatívou diabetikov na tomto vzdelávaní. Mali veľký záujem naučiť sa správne stravovať a čo majú robiť. Bolo vidno, že im záleží na tom, aby napriek cukrovke dokázali plnohodnotne žiť.  A aj ja som sa dozvedel viacero nových vecí. Napríklad, že mať cukrovku neznamená hladovať. Tiež som sa utvrdil v tom, že keď nejem biele pečivo, že robím dobre.

Prečo chodí Marián Labuda pešo, keď má osobného šoféra?
Zdroj: Dôvera

Mnohí diabetici sa po počiatočnej snahe o zdravší život vrátia k starým  návykom. Vedeli by ste ich nejako povzbudiť, aby sa nevzdávali?

Keď sa dostavia pozitívne výsledky zmeny životného štýlu a človek si povie, že už sa viac snažiť nemusí, všetko sa mu to vráti a neraz v horšej forme. Treba na to myslieť, treba sa báť vlastného tela, ktoré nám našu pohodlnosť určite oplatí.

Ohrozuje vás cukrovka? Urobte si rýchly test tu.

Poslať emailom
Diskusia ()
V údajne najvyššej obytnej budove na svete, ktorá vyrástla v New Yorku, stojí najdrahší byt 63 miliónov dolárov.

V New Yorku vyrástla najväčšia obytná budova na svete. To je ale výhľad a luxus!

Populárne články
Dosť bolo zahmlievania. Irina Shayk a Bradley Cooper to viac neskryjú

Dosť bolo zahmlievania. Irina Shayk a Bradley Cooper to viac neskryjú

Marek má dve krásne dcéry, ktoré mu robia veľkú radosť. Herectvo ich zatiaľ neláka.

Herec Marek Majeský: Nechcem si cez deti kompenzovať svoje túžby

Aj keď sú tunajší veľkí zamestnávatelia minulosťou, obyvatelia Vrbového to majú blízko za prácou v Piešťanoch, v Jaslovských Bohuniciach či v Trnave.

Slovenské mestečko so svetovou atrakciou: Miestna šikmá veža sa nakláňa takmer o meter!

Lisa Edelstein

Odvážna hviezda zo seriálu Dr. House: Pre zvieratá donaha!

V údajne najvyššej obytnej budove na svete, ktorá vyrástla v New Yorku, stojí najdrahší byt 63 miliónov dolárov.

V New Yorku vyrástla najväčšia obytná budova na svete. To je ale výhľad a luxus!

Vedeli ste

Pytagoras objavil a2 + b2 = c2.

Zobraziť viac
Diskusia