Obľúbená herečka Diana Mórová (53) je súčasťou nového seriálu TV JOJ Tomáš a Diana, ktorý sa venuje partnerským vzťahom.

Čo bolo na tejto práci náročné?

V podstate to, že vy za krátku chvíľku musíte zahrať ženské myslenie, pretože práve v ňom je ukrytý vtip. V iných seriáloch a pri mnohých hercoch vidíme, že svoje texty hovoria rýchlo, rýchlo idú cez situáciu a zároveň vôbec nepočúvajú hereckého partnera, nevychádzajú z jeho reakcií… To je veľmi dôležité. Ak to nerobíte, potom váš herecký výkon nie je uveriteľný, je neprirodzený. Na toto sme si s Tomášom dávali pri nakrúcaní obrovský pozor. Ale občas mi bolo vyčítané, že na mne bolo vopred vidno, čo chcem povedať, preto sme museli danú scénu natočiť znova. Celé naše hranie bolo skrátka postavené na rôznych malých nuansách, dokonca tónoch. Bolo to náročné a občas sme sa naozaj hrali s jednotlivými slovami…

V rôznych partnerských situáciách by sa mal nájsť každý.
Zdroj: TV JOJ

Takže najskôr sme si každú scénku starostlivo naskúšali, potom sme išli „ostrú“, ale keď sa nepodarila, tento formát je vzácny v tom, že každá scénka je natočená na jeden záber bez strihu, preto keď sme sa pomýlili v poslednej vete, museli sme ísť ešte raz. Alebo sa nám stalo, že scénka vyšla super, ale nakrúcali sme v aute a v zábere bolo vidno ruku zvukára, tak sme to museli celé zopakovať. Ale občas sa nám stalo aj to, že sme začali nakrúcať a režisér zobral scénku hneď na „prvú“. Povedal: „Máme! Bolo to tam, viac to neopakujeme.“

Po vašom boku hrá v seriáli Tomáš Maštalír, ktorý je zároveň vaším bývalým partnerom. Hrajú sa práve preto takéto vzťahové situácie zo života s človekom, ktorého dobre poznáte, ľahšie?

Samozrejme, že sa nám spoločne ľahšie tvorilo, lebo máme otvorený vzťah, a ak niečo je, hneď si to povieme. V tom prípade medzi nami nevzniká zbytočné napätie. A ešte si myslím, že sme pre divákov viac uveriteľní, lebo majú pocit, že k sebe niečo cítime.

D. Mórová

Videla som napríklad srbskú verziu tohto seriálu, kde to daná dvojica hercov veľmi pekne zahrala, ale osobne som z nich nemala pocit, že by medzi nimi bolo sexuálne napätie. Neviem, samozrejme, posúdiť, či to cítiť z nás dvoch, ale myslím si, že tieto veci už diváci vedia vycítiť. Idete napríklad do kina na film a poviete si: „Tí dvaja museli medzi sebou niečo mať aj mimo nakrúcania…“ (Smiech.) Potom vás prekvapí, keď zistíte, že nemali, len to skrátka tak dobre zahrali. Ale zovšeobecním to a poviem, že mám rada, keď môžem hrať s niekým, s kým si dobre rozumiem.

V spálni to musí fungovať! Diana Mórová (53) výstižnými tipmi zlepšuje kamarátkam manželstvo. Čo všetko im radí sa dozviete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia