V roku 1995 poskytla princezná Diana (†36) škandalózny rozhovor v relácii BBC novinárovi Martinovi Bashirovi. Rozprávala o manželských problémoch, manželovej nevere, poruchách príjmu potravy a depresiách. Táto úprimnosť mala pre ňu zničujúce následky.

Kráľovná Alžbeta II. (95) požiadala Dianu a Charlesa (72), ktorí už žili oddelene, aby sa rozviedli. Diana stratila status kráľovskej výsosti, už nebola súčasťou kráľovskej rodiny. Vyšetrovanie, ktoré v máji 2021 riadil sudca Lord Dyson, odhalilo, že Martin Bashir vmanipuloval dnes už nebohú princeznú do rozhovoru prostredníctvom podvodu.

Najvyšší predstavitelia BBC sa navyše pokúsili podvod kryť. Dnes však britská televízna a rozhlasová spoločnosť zmenila rétoriku. The Mail on Sunday informuje, že majú v pláne vyplatiť princom Williamovi (39) a Harrymu (36) ako náhradu za bolesť a utrpenie ​1,76 milióna eur. Peniaze však nedostanú na ruku, budú darované na charitu.

Princovia rozhodnú, kto bude adresátom takej vysokej sumy. Krátko nato, ako vyšiel najavo podvod, princ William napísal na sociálnu sieť: „Je neopísateľne smutné vedieť, že zlyhania BBC výrazne prispeli k strachu, paranoji a izolácii mojej mamy.“ Harry zašiel ešte ďalej, tvrdil, že práve pre tento rozhovor jeho matka zomrela.

FOTOGRAFIE NEZABUDNUTEĽNEJ PRINCEZNEJ DIANY NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia