Rúško na tvári prezidentky ZUZANY ČAPUTOVEJ (46) nie je iba ochranný doplnok. V týchto ťažkých časoch je to hlavne symbol.

Keď slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila počas oficialít s rúškom na tvári ako s dizajnérskym kúskom zladeným so šatami, šokovala celý svet. Nečudo, že reagovali mnohé svetové médiá. „Slovenská prezidentka predviedla módu v štýle koronavírusu,“ písal fínsky portál Is.fi.

„Zuzana Čaputová bola počas slávnostnej ceremónie dokonale farebne zladená – od hlavy až po päty vrátane rúška na tvári,“ písal zase americký portál HuffPost. Pre tento, na prvý pohľad malý doplnok Zuzane Čaputovej prejavili uznanie desaťtisíce ľudí. Šíria jej fotky na Twitteri so slovami „dokonalá“ či „štýlová“.

 

Keď sa Európa zviechala z druhej svetovej vojny, kráľovná Alžbeta II. si obliekala modely živých, pulzujúcich a výrazných farieb, verná im je dodnes, aby tak povzbudila svojich poddaných. Išlo z jej strany o symbolické správanie. O symbole hovorí v súvislosti s rúškom našej prezidentky aj jej dvorný dizajnér Boris Hanečka.

˃˃˃ Fotografie známeho návrhára a modelov pre PANI PREZIDENTKU nájdete v galérii. ˂˂˂
Sme zodpovední. Kým západný svet rúška ignoruje, na Slovensku ich nosia aj politici vrátane prezidentky. Model, ktorý má ZUZANA ČAPUTOVÁ na sebe, navrhol BORIS HANEČKA.
Sme zodpovední. Kým západný svet rúška ignoruje, na Slovensku ich nosia aj politici vrátane prezidentky. Model, ktorý má ZUZANA ČAPUTOVÁ na sebe, navrhol BORIS HANEČKA.
Zdroj: Prezidentký palác

Iba dočasné

Z jeho dielne pochádzajú aj zavinovacie šaty bordovej farby, ktoré mala Zuzana Čaputová na sebe pri demisii vlády Petra Pellegriniho. Slovenský módny návrhár so zvučným menom zvolil túto farbu, pretože je dôstojná, vážna a slávnostná. To isté sa teda dá povedať aj o rúšku.

„So štylistkou Sandrou Žigovou sme sa zhodli na tom, že hlava štátu má v každej situácii pôsobiť dôstojne, preto sme aj rúško riešili dizajnérsky. Zavrhli sme myšlienku, že by rúško malo byť telovej, nenápadnej farby, pôsobilo by totiž ako ortopedická pomôcka. Ako nápad sa nám nepozdávalo ani sivé rúško. Táto farba pôsobí na tvári veľmi smutne, niekomu zvýrazňuje vrásky. V čiernom by pani prezidentka pôsobila ako nindža, pastelové farby by zase neladili so šatami. Volili sme materiál, ktorý bol na klope – hodvábny šantung, inak boli celé šaty vlnené. Tento hodváb je však najmenej odolný proti vírusom, plnil len estetickú úlohu, podšili sme ho bavlnou.“

Článok pokračuje na ďaľšej strane.

Najštýlovejšie policajné auto

Najštýlovejšie policajné auto či najzložitejšie puzzle na svete... To musíte vidieť!

Populárne články
Musel si počkať. K charakterovým úlohám sa dostal až v neskoršom veku.

Krok od smrti: Po strate manželky sa opustil. Tarageľ teraz žije pre vnúčatá

Vážil 130 kíl, dnes je ľahší o 50 kíl. Dosiahol to hlavne zmenou myslenia a životného štýlu. Najprv sa musel naučil mať rád, vážiť si sám seba, až potom išli kilá dole.

Najprv sa naučte milovať svoje tučné telo: Radí cestovateľ, ktorý schudol 50 kíl

K ropnému prameňu je voľný prístup cez súkromný pozemok. Vyteká približne 150 m od parkoviska pri hlavnej ceste.

TIP NA VÝLET: Na lúke nad kysuckou obcou tečie zo zeme ropa. Z čiernej vody vraj pili čerti

Ilustaračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 5. do 11. júna?

Chrissy Teigen a John Legend sú jedným z top párov šoubiznisu.

Silikóny pôjdu preč! Modelka sa rozhodla pre radikálnu zmenu, TOTO kvôli nej musí podstúpiť

Mrazené ovocie či zelenina má najviac vitamínov. Je to pravda?

Mrazené ovocie či zelenina má najviac vitamínov. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia