Janko Ďurovčík si doprial na streche svojho domu parádnu pracovňu, kde má svoj pokoj a môže sa stretávať s kolegami a rôznymi umelcami.

Známy režisér je veľkým fanúšikom architektúry a dizajnu interiérov. Ešte ako čerstvý absolvent školy, býval v petržalskom paneláku, kde si vo svojom malom byte poprerábal a zveľaďoval, čo sa dalo. Počas pobytu v Holandsku, kde neskôr pracoval sa zasa inšpiroval domami s veľkými oknami a terasami.

Dobre to premyslel

„Bývanie je môj koníček, veľmi ma baví navrhovať dispozíciu interiérov a ich dizajn. Keď som kúpil tento dom, dal som síce projekt urobiť architektovi, ale do všetkého som mu hovoril. Záležalo mi na tom ako budú prepojené miestnosti, aby to malo svoju logiku. Keď prídem domov, musím si mať kam odložiť veci, keď si sadnem do obývačky, chcem vidieť na televízor, na kozub, aj do záhrady,“ povedal a to ako jednotlivé priestory pozvoľne prechádzajú z jednej zóny do druhej mu dávajú za pravdu.

FOTOGALÉRIA: NAHLIADNITE DO ĎUROVČÍKOVHO PREMAKANÉHO DOMU

Nešiel hlavou proti múru

Vkus a cit majiteľa pre architektúru poznať už zvonka. Jankovi sa páči funkcionalizmus a čisté línie, ale uvedomoval si, že medzi dedinské domy by sa takýto mestský dom nehodil, takže urobil kompromis a prispôsobil sa pôvodnej zástavbe. „Nie je to síce presne to, čo som chcel, ale znesiteľné pre mňa aj pre okolie a som tu spokojný,“ povedal.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia