Britský kráľovský dvor hľadá nového komorníka, ktorý bude ochotný pracovať 45 hodín týždenne a na londýnske pomery za nedostatočné finančné ohodnotenie.

Kráľovná Alžbeta II. (93) si do svojich radov chce najať šikovného komorníka, ktorý by pracoval vo všetkých jej kráľovských domácnostiach za mzdu menšiu, ako je životné minimum v Londýne.

Malo by ísť o „aktívneho“ jednotlivca, ktorý chce naplno rozbehnúť kariéru v tejto oblasti a zároveň pracovať pre jednu z najurodzenejších rodín na svete. Úspešný uchádzač o pracovné miesto bude musieť plniť hneď niekoľko rôznych funkcií a kráľovskú výsosť obskakovať na oficiálnych obedoch, recepciách či významných štátnych príležitostiach.

Za lukratívnu prácu kráľovná núka ročný plat 20 806 libier, v prepočte 24 000 eur. Mesačná mzda nového komorníka sa tak bude pohybovať približne vo výške 2 000 eur.

Kráľovná na svojom personále šetrí.
Kráľovná na svojom personále šetrí.
Zdroj: Profimedia

Na slovenské pomery, samozrejme, ide o veľmi slušné peniaze, no v porovnaní s londýnskymi platmi už táto suma rozprávkovo vôbec nepôsobí. Životné minimum je totiž v Spojenom kráľovstve nastavené na vyše 10 eur na hodinu (v prepočte 9 libier pozn. red.), v Londýne je to dokonca niečo vyše 12 eur.

Kráľovná však svojmu novému komorníkovi za hodinu práce neponúka ani len spomínaný britský minimálny základ 9 libier. Inzerát, ktorý láka nových spolupracovníkov, sa však odvoláva na množstvo vedľajších výhod, ktoré z nástupu do nového zamestnania budú úspešnému uchádzačovi vyplývať.

Stojí to za to?

Inzerát záujemcov vábi napríklad na 33 dní dovolenky a rôzne druhy školení. V ponuke uverejnenej na stránke voľných pracovných miest, ako aj na oficiálnej webovej stránke kráľovskej rodiny sa tiež uvádza:

„Môžete sa tešiť na prácu v jedinečnom a stimulujúcom pracovnom prostredí. Odmenený budete komplexným balíkom výhod, ktorý zahŕňa okrem iného aj stravovanie a neustálu podporu vášho profesionálneho rozvoja. Okrem toho vám v prípade potreby môžeme poskytnúť ubytovanie, o ktorého hodnotu bude vaša mzda znížená.“

Budúcemu komorníkovi palác sľubuje rôzne školenia. Predchádzajúce skúsenosti v tejto oblasti preto nie sú potrebné.
Budúcemu komorníkovi palác sľubuje rôzne školenia. Predchádzajúce skúsenosti v tejto oblasti preto nie sú potrebné.
Zdroj: Profimedia

Kráľovský dvor pritom nehľadá žiadnych skúsených profesionálov. Naopak, vybraného favorita palác všetko potrebné naučí a zároveň mu pomôže získať akreditovanú komornícku licenciu. Stačí, ak bude priateľský, slušný a schopný pracovať s ľuďmi.

„Nástupom do nášho tímu sa stanete všestranným expertom na pohostinnosť. Budete sa učiť od tých najlepších, takže budete vedieť poskytovať ten najkvalitnejší servis najvyššieho možného štandardu,“ sľubuje kráľovský dvor.

Možní záujemcovia v tomto prípade istotne nebudú prahnúť po finančnom prilepšení, pretože v Buckinghamskom paláci ich nič také nečaká, zato získajú cenné skúsenosti, ktoré môžu v budúcnosti využiť.

Volocopter by mohol slúžiť ako taxík budúcnosti.

V Singapure predstavili taxík budúcnosti: Poradí si so vzdialenosťou aj zápchami

Populárne články
Nielen v Bratislave, ale napríklad aj v Trnave túžili ľudia po slobode a nových časoch.

November 89 očami redaktora Života: Neveril som, že zbijú ľudí len preto, že chcú niečo povedať

Kráľovná nešetrí len na personále.

Legendy o skúpej Alžbete II.: Hladným sa do paláca chodiť nevypláca, takto hostia návštevy!

S víťazom Tour de France 2019 Eganom Bernalom.

Netradičná záľuba šoféra z Nitry: Juraj si dopisuje s cyklistickými tímami z celého sveta

Čipsy sa prvýkrát  v obchodoch začali predávať v roku 1895 v Clevelande.

Vznikla z nehody a náhody: Na pochúťku čakali v radoch boháči aj senátori!

Lenka Beňová priznala, že po Robovej smrti sa borila nielen so stratou milovaného muža, ale aj so zdravotnými problémami, ktoré sa objavili po strese.

Spoveď partnerky moderátora a politika Beňa: Čo je na živote bez Roba najťažšie?

Vedeli ste

Vedia aj slony skákať?

Zobraziť viac
Diskusia