Speváčka Iveta Bartošová bola jedinečným hlasom celej svojej generácie, ktorá s nadšením sledovala jej cestu k sláve. Nájsť ženu, ktorá by ju z hereckej a zo speváckej stránky stvárnila, bolo aj nebolo jednoduché.

„Musím priznať, že na Ivetu kastingy neprebehli. Potrebovali sme nájsť herečku, ktorá fantasticky hrá, a keď tomu maskérsky dopomôžeme, môže vyzerať ako Iveta a zároveň musí fantasticky spievať. Keď sme všetky tieto požiadavky dali dohromady, vyliezol z toho len jeden človek, a to Anička Fialová (26),“ povedal nám režisér. Podobný scenár sa uplatnil pri predstaviteľovi Petra Sepéšiho – Vojtovi Vodochodskom (27). Ten, mimochodom, spevákovi akoby z oka vypadol. Režisér Samir ho pred touto spoluprácou osobne nepoznal, ale odporučila mu ho kastingová režisérka.

Do práce sa mladí tvorcovia ponorili ešte v uplynulom roku, a to naplno. Mnohí kolegovia z brandže, ktorí Ivetu poznali, túžili prispievať názormi na jej osobu a život, ale takým informáciám sa Michal Samir skôr vyhýbal. „Anička mala napríklad zákaz čokoľvek si o tomto Ivetinom období dohľadávať. Nechcel som, aby bola ako herečka ovplyvnená informáciami, ktoré si sama zistí, preloží a potom sa dopracuje k nejakému výsledku, ktorý následne nemusí korešpondovať so scenárom… Musím priznať, že všetci sme sa tomuto projektu naplno oddali. Pre mňa s Aničkou vznikalo na pľaci niečo špeciálne. Niesli sme si so sebou bremeno zodpovednosti jednak pri téme, ale aj voči rodine, keďže ide o reálny životný príbeh. Toto celý pracovný proces ozvláštnilo do takej miery, že keď sme sa všetci po nakrúcaní lúčili, dúfali sme, že sa to nikdy neskončí,“ priznal režisér nadšene.

Práve talentová súťaž v Jihlave odštartovala Ivetinu spevácku kariéru.
Zdroj: TV MARKÍZA

Prvý diel trojdielnej minisérie si budú môcť diváci pozrieť už 6. mája a dva nasledujúce piatky budú na Voyo uvedené ďalšie časti. „Sme radi, že môžeme divákom ponúknuť už štvrtú exkluzívnu novinku, ktorá bola natočená pre streamovaciu službu Voyo. Najnovšia miniséria prináša skutočný príbeh speváckej legendy Ivety Bartošovej, ktorá vznikla ako oslava jej života. Približuje Ivetino detstvo, začiatky kariéry, ale aj prvú veľkú lásku. Jej fanúšikovia sa môžu tešiť na tri časti silného príbehu o talentovanom dievčati, z ktorého sa vďaka cieľavedomosti a pokore stala hviezda prvej veľkosti. Radi by sme prostredníctvom minisérie aj mladším generáciám priblížili jej skutočný príbeh a ostatným sprostredkovali peknú spomienku na nezabudnuteľnú speváčku. Veríme, že nová miniséria zaujme divákov naprieč všetkými vekovými kategóriami,“ povedala nám Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Zá­kladnú úlohu, ktorú si pri tomto projekte režisér Michala Samir kládol na zreteľ, bolo zmeniť doterajší pohľad verejnosti na krehkú speváčku. „Ona bola dievčina, o ktorú sa doma s láskou starali. Ako je možné, že sa človek z milujúceho prostredia dostáva do sfér, ktoré si ľudia pamätajú hlavne v závere jeho života? Prečo z takého idylického pro­stredia došla tam, kam došla?“

TAKTO VYZERÁ HEREČKA, KTORÁ STVÁRNI IVETU! FOTY NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia