Uplynulý víkend nás navždy opustil legendárny režisér Jiří Menzel (†82), ktorý sa od roku 2017 pasoval so zdravotnými problémami. Informáciu o jeho úmrtí oznámila manželka Olga (42) na sociálnej sieti.

„Jiřinka náš milovaný, najstatočnejší zo všetkých statočných. Včera večer (5. 9. 2020, pozn. red.) doma v našich náručiach tvoje telo opustilo náš pozemský svet. Bolo nám veľkou cťou, že sme ťa mohli odprevadiť na poslednej ceste. Tvoja láska ku mne a k našim dievčatám bola láskou, ktorá si nekladie podmienky,“ oznámila širokej verejnosti smutnú správu producentka Olga Menzelová.

„Jiřinka, ďakujem ti za každý deň, ktorý som mohla byť s tebou. Bolo to výnimočné. Ďakujem aj za tie ťažké posledné tri roky. Stále si mi pomáhal. Svojou statočnosťou, chuťou, neobyčajnou vôľou do života a humorom. Prajem ti pekný obláčik, ako si ty sám hovorieval... Smrťou sa nič nekončí a verím, že sa stretneme, nech už v akejkoľvek podobe, pretože nie je možné, aby to tak nebolo. Hladkám ťa a ľúbime ťa z celého srdca naveky. Tvoje dievčatá Olinka, Anička, Evička,“ doplnila.

FOTOGRAFIE LEGENDÁRNEHO REŽISÉRA NÁJDETE V GALÉRII

Menzel koncom roka 2017 poriadne vystrašil rodinu, fanúšikov a kolegov, keď nečakane odpadol. Lekári mu nanešťastie diagnostikovali zákerného meningokoka a podrobili ho operácii mozgu v umelom spánku. Po náročnom zákroku ostal odkázaný na lôžko a 24-hodinovú starostlivosť svojej ženy, ktorá týmto obrovským gestom pred celým národom rehabilitovala svoju neslávnu povesť.

Pred viac ako desiatimi rokmi si vyslúžila postavenie najnenávidenejšej ženy českého šoubiznisu, pretože slávneho režiséra podviedla s ďalším známym režisérom Jaroslavom Brabcom (65). Ten je zároveň biologický otec Olginej prvej dcéry Anny Karolíny (11). Napriek tomu, že verejnosť Olgu označovala za prospechárku a zlatokopku, Menzel ženu bránil, dokonca s ňou bol v pravidelnom kontakte, hoci ona už žila v spoločnej domácnosti s otcom svojej dcéry. „Život je farebný a prináša nám denne množstvo nečakaných vecí. Človek by sa s nimi mal vedieť zmieriť a dokázať ich pochopiť,“ povedal režisér na margo životnej situácie. Dievčatko po narodení dostalo jeho priezvisko a umelec sa neskôr rozhodol vychovávať ho ako vlastné.

Až o niekoľko rokov neskôr pritom vyplávalo na povrch, že Menzel si vôbec neprial mať deti, preto jeho žena prvýkrát otehotnela s iným. Situáciu sa im napriek všetkému podarilo zvládnuť a v roku 2014 splodili spoločnú dcéru Evu Máriu (5). „Samozrejme, že všetci sme prešli ťažkým obdobím, ale mám veľké šťastie, že obaja otcovia nakoniec dokázali v záujme detí potlačiť svoje ego. Jirka pristupuje k obom dcéram rovnako a Aničku bezvýhradne miluje. A to isté Jaroslav, ktorému by napríklad nenapadlo zobrať do zoologickej záhrady len Aničku. Pre mňa je dôležité, že dievčatá vyrastajú v harmonickej rodine, nech už je akokoľvek netypická,“ povedala v roku 2018 Olga Menzelová pre magazín Dnes.

Zároveň priznala, že režisér už dávno oľutoval, že sa otcom nestal skôr. „Keby to bol urobil, deti už teraz mohli byť aspoň v puberte, lenže v minulosti si myslel, že by ho potomkovia obmedzovali,“ ozrejmila s tým, že v živote má aj tak všetko svoj zmysel a čas.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Nový PCR test je ešte citlivejší, presnejší a takisto menší než pôvodný.

Koniec nepríjemným výterom? Testovať sa bude aj zo slín

Známy režisér si verejný pohreb neželal. Vdova Olga Menzelová tak rozhodla pre veľký záujem jeho najbližších.

Posledná rozlúčka s Jiřím Menzelom bez vdovy! Prečo na nej chýbala?

Dcéru Adrianu Tessu pripomínajú manželom Bujňákovcom obrazy, ktoré im namaľovala počas poslednej návštevy.

Desaťtisíce opustených rodičov: Slovensko je na zozname starnúcich a vymierajúcich krajín

Členovia novovznikajúceho Slovenského rybárskeho klubu by privítali väčšiu angažovanosť členov Slovenského rybárskeho zväzu.

Ryba smrdí od hlavy! Ako sa hospodári v našich štátnych vodách?

Královná krásy Gessica Notaro predtým, ako ju priateľ polial kyselinou.

Expriateľ polial prekrásnej modelke tvár kyselinou. Teraz sa hrdo ukázala na červenom koberci

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia