Jedného z našich najobsadzovanejších hercov si vďaka filmu a televízii pamätá celé Slovensko aj Česko. Málokto však vie, že Štefan Kvietik (86) mal našliapnuté na celosvetový úspech.

Kvietikovo herecké konto okrem krásnych divadelných postáv obsahuje skoro 300 televíznych inscenácií a televíznych filmov vytvorených pre Československú a Slovenskú televíziu. Ešte ako mladý herec urobil v roku 1962 film s Petrom Solanom, príbeh boxera Kominka – Boxer a smrť, vďaka ktorému sa takmer stal hollywoodskym hercom.

„S filmom Boxer a smrť som bol na filmovom festivale v Corku. Po premietaní ma oslovil istý filmový producent a ponúkol mi spoluprácu na jeho novom filmovom projekte. Nezaujímali ho moje upozornenia, že nie som herec na voľnej nohe, že mám fixný angažmán v divadle a podobne, chcel len vedieť za koľko. Placho a skôr položartom som poznamenal, že rád by som vlastnil auto Hillman Minx. Trochu čudne sa zatváril a pokračoval: ,To si kúpite za diéty, ale koľko chcete za film?‘ Neskôr som sa dozvedel, že tento pán navštívil aj Filmexport v Prahe, aj to, s akou informáciou odišiel – že v takom filme ,náš‘ herec nemôže hrať. A bolo po paráde,“ zaspomínal si na zmarenú celosvetovú kariéru.

Prečo skončil s herectvom predčasne a ktoré rozhodnutie z minulosti ľutuje? Celý článok nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život č. 30 (v predaji od 23. júla).

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
PRESTAŇTE NÁM KOMÁROM S TÝM REPELENTOM KONEČNE PIŤ KRV

Prinášame tie najlepšie vtipy z týždenníka ŽIVOT :)

Herec Pierce Brosnan s manželkou Cassandra Harris.

Prišiel o manželku aj dcéru: Život sa s predstaviteľom Jamesa Bonda nemaznal

Lucia Ďuriš Nicholsonová je slovenská liberálna politička a bývalá novinárka, v súčasnosti poslankyňa Európskeho parlamentu zvolená za stranu Sloboda a Solidarita, členka frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov.

TOTO by sme nečakali: LUCIA ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ radikálne zmenila účes! (FOTO)

Vynikal vo viacerých oblastiach, no napokon vyhralo divadlo.

Džentlmen FRANTIŠEK KOVÁR: Kolegyne o ňom tvrdia, že patrí k najúctivejším mužom v súbore

Ilustračná snímka

Hnev voči bratovi mi nedovolil sa sním rozlúčiť. On však nezavrel oči, kým som mu neodpustil...

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia