Žiadne hviezdne maniére, ale naopak, zmysel pre empatiu a snaha pomôcť. Niekoľkonásobná zlatá česká slávica LUCIE BÍLA (53) sa ako vyučená krajčírka pustila do šitia rúšok pre nemocnicu v Kladne.

„Len taká malá bilancia, pred chvíľkou som poslala do kladnianskej nemocnice prvý balík svojich rúšok a poslala som tam aj 100-tisíc korún, pretože aj peniaze sú neskutočne potrebné,“ uviedla speváčka na svojej facebookovej stránke s tým, že nemocnicu v Kladne si vybrala, pretože je blízko. A keď sa jej jedna z fanyniek opýtala, aký materiál používa, spevácka diva priznala, že na tento účel obetovala svoje vlnené posteľné prádlo. Za ľudský prístup si vyslúžila tisícky pochvalných reakcií.

Ako jazda na bicykli

Luciu Bílu poznali jej blízki najprv ako Haničku Zaňákovú, okaté dievča z dediny Otvovice. Síce už ako školáčka túžila byť speváčkou, vystupovala v miestnom kultúrnom dome, nakoniec však nakrátko skončila pri šijacom stroji. Po základnej škole sa síce pokúšala dostať na konzervatórium, ale bez úspechu. Dala preto na radu svojho otca, aby sa držala pri zemi a spoliehala sa na remeslo, ktoré, ako je známe, má zlaté dno. Nastúpila do učebného odboru krajčírka v národnom podniku Triola a po skončení školy sa chvíľu aj živila manuálnou prácou. Spevu sa však nevzdala.

Venovať sa mu mohla iba po práci, po večeroch. Učaroval jej tvrdý rock, paradoxne preslávila ju na prvé počutie jednoduchá skladba Neposlušné tenisky ja mám. Hanička Zaňáková zmenila meno aj celkový imidž. V tom čase bola mladým bacuľatým dievčaťom a aby prerazila v šoubiznise, musela výrazne schudnúť. Odvtedy však uplynuli roky, z Haničky alias Lucie sa stala úspešná speváčka, niektorí ju dokonca nazývajú českým pokladom. Hoci o poklade môžu niektorí oponenti diskutovať, pravdou je, že má zlaté srdce.

Ako veľká lokálpatriotka financuje v rodnej dedine rôzne investície a akcie, aby sa jej rodákom v Otvoviciach dobre žilo. Okrem toho, pravidelne prispieva na charitu. Aktuálne sa teda pustila aj do šitia rúšok, pretože ako nie raz povedala: "Remeslo, ktorému som sa vyučila, je ako jazda na bicykli. Nedá sa zabudnúť." Tým, ktorí šiť nevedia, odkazuje: „Šírte okolo seba optimizmus a dobrú náladu, to je veľmi potrebné.“

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Jonáš nakrútil video o priebehu choroby, aby ľuďom vysvetlil, čo sa s ním počas nej deje.

Útoky počas karantény: Nakazený Jonáš opísal desivé správanie agresívnych ľudí

Lídri hnutí a strán sa dohodli na zložení vlády. Čakajú ich ťažké časy. Je však dôležité, aby dokázali vládnuť celé funkčné obdobie a splniť svoje sľuby.

Aké šance má vláda? Politológovia opísali plusy a mínusy nových ministrov

ZIKA ASCHER nad návrhmi látok v roku 1946.

Tvorili pre Alžbetu II. či princeznú Dianu: Ascherovci do textilného biznisu zlákali aj Picassa

Prechádzka na čerstvom vzduchu robí zázraky.

Prebuďte sa zo zimného spánku: Za Jarnou únavou je nedostatok vitamínov

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Tekuté mydlo je hygienickejšie. Je to pravda?

Je tekuté mydlo hygienickejšie?

Zobraziť viac
Diskusia