V New Yorku sa v stredu konala posledná rozlúčka s Ivanou Trumpovou (†73), bývalou manželkou amerického exprezidenta Donalda Trumpa. Išlo zároveň o ojedinelé stretnutie rodiny Trumpovcov na verejnosti.

Do katolíckeho kostola na Manhattane prišiel Donald Trump aj so súčasnou manželskou Melaniou, informuje spravodajská stanica BBC News. Medzi účastníkmi poslednej rozlúčky, ktorá prebehla za sprísnených bezpečnostných opatrení v kostole Svätého Vincenta Ferrerského vo štvrti Upper East Side, boli aj deti Donalda a Ivany - Ivanka, Eric a Donald Trump mladší spolu so svojimi partnermi aj deťmi. Podľa agentúry AFP exprezident Trump s manželkou Melaniou vošli do kostola, kam pohrební zriadenci vniesli rakvu s telesnými pozostatkami zosnulej, bočným vchodom. Rodina neumožnila natáčanie pohrebných obradov vo vnútri chrámu.

Na stredajšej omši boli vystavené Ivanine bývalé obálky časopisov a pred oltárom ležala kopa červených ruží obklopená 73 horiacimi sviečkami - jedna za každý rok Ivaninho života, píše People. Rodina vo svojom vyhlásení ocenila Ivanu Trumpovú ako úspešnú podnikateľku, mimoriadne krásnu ženu a starostlivú matku a priateľku. "Moja mama neznášala pohreby," povedala podľa People Ivanka Trumpová na začiatku svojho smútočného prejavu. "Chcela oslavovať život." Ivanka sa ďalej podelila o niekoľko vtipných spomienok na mamu a popri tom ronila slzy. Okrem dvoch Ivaniných priateľov predniesli smútočné reči aj Donald Trump mladší a Eric Trump. "Mala rozum, mala krásu," povedal Eric vo svojom prejave. "Bola stelesnením amerického sna." Smútiaci syn ďalej povedal, že Ivana by "porazila každého muža na zjazdovke, každú ženu na móle". "Vládla nám trom železnou päsťou, ale zároveň mala zlaté srdce." Bývalý prezident Donald Trump - Ivanin bývalý manžel a otec jej troch detí - počas podujatia nevystúpil, hoci pri odchode z obradu vyzeral viditeľne zarmútený.

Miestnych, ktorí sa prizerali, ako sa rodina Trumpovcov lúči s Ivanou, zaskočil vzhľad Barrona - šestnásťročného syna Donalda Trumpa a Melanie. 200-centrimetrov vysoký Barron sa týčil nad matkou Melaniou a dokonca aj nad 190 cm vysokým otcom Donaldom, všimol si The Sun. Ivanina pozostalá rodina vyslovila špeciálnu prosbu pre všetkých, ktorí si chcú pripomenúť jej neuveriteľný život a odkaz. Namiesto posielania kvetov požiadali účastníkov pohrebu a ostatných, aby prispeli na floridský záchranný ranč Big Dog Rescue na pomoc psíkom v núdzi.

Ivana Trumpová zomrela minulý týždeň vo veku 73 rokov po tom, ako spadla na schodoch svojho newyorského bytu. Rodáčka z bývalého Česko-Slovenska sa v 80. a 90. rokoch stala popri Donaldovi Trumpovi objektom intenzívneho záujmu americkej verejnosti. Pár bol zosobášený 15 rokov (1977-1992). Po tom, ako sa dvojica rozišla, Ivana Trumpová pokračovala v podnikaní v oblasti kozmetiky, šperkov a oblečenia, uvádza TASR. Trumpová, rodená Zelníčková, pochádzala zo Zlína, v mladosti bola lyžiarkou. Napriek komplikovanému rozvodu udržiavala Ivana s bývalým manželom v posledných rokoch dobré vzťahy, často s ním komunikovala a v roku 2016 podporila jeho kandidatúru za prezidenta USA.

FOTO Z POHREBU IVANY TRUMPOVEJ NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia