Národný ústav detských chorôb pobúrilo správanie influencerky Zuzany Strausz Plačkovej (28), ktorá sa so škatuľou rúšok vybrala na detské onkologické oddelenie.

Chcela ich darovať chorým, aby tak očistila svoje meno po sérii článkov o tom, ako cez internet ponúka predražené rúška a zároveň ťaží z nešťastnej situácie. V snahe „pomáhať“ si však vôbec neuvedomila, že svojou návštevou ohrozila najrizikovejších pacientov. Jej správanie vedenie nemocnice odsúdilo a do budovy ju nevpustilo.

 „Národný ústav detských chorôb musí, žiaľ, aj v tomto ťažkom období pre zdravotníkov i pacientov riešiť situácie, ktoré podľa nás hraničia s princípmi ľudskosti. Známa celebrita v snahe očistiť svoje meno po negatívnom článku v jednom denníku doslova zneužila choré onkologické deti a, žiaľ, sčasti aj našich zamestnancov,“ uviedla nemocnica s upozornením, že v súčasnosti je pre koronavírus na oddelení prísny zákaz návštev.

„Táto osoba sa neoprávnene dostala na pôdu ústavu, ignorujúc zákaz vstupu nezamestnaným osobám i riziko ohrozenia pacientov.“ Nemocnica tiež podotkla, že ochranného materiálu, a teda aj rúšok, má dostatok a Plačkovej odkázala, že robiť si „pozitívne PR na onkologických pacientoch je za čiarou“.

Kráľovná Instagramu ostala z tejto reakcie prekvapená. „Bolo povedané, že ja zneužívam na svoju reklamu onkologické deti za to, že som im bola zaniesť rúška. A je mi z toho do plaču… Tým, že mám dve neterky a milujem deti, chcela som im pomôcť,“ vyžalovala sa na sociálnej sieti.

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Ilustračná snímka

Gröhling nemal na tlačovke rúško. Matovič sa s ním nebabre: Žiada najvyššiu pokutu!

Jonáš nakrútil video o priebehu choroby, aby ľuďom vysvetlil, čo sa s ním počas nej deje.

Útoky počas karantény: Nakazený Jonáš opísal desivé správanie agresívnych ľudí

Lídri hnutí a strán sa dohodli na zložení vlády. Čakajú ich ťažké časy. Je však dôležité, aby dokázali vládnuť celé funkčné obdobie a splniť svoje sľuby.

Aké šance má vláda? Politológovia opísali plusy a mínusy nových ministrov

ZIKA ASCHER nad návrhmi látok v roku 1946.

Tvorili pre Alžbetu II. či princeznú Dianu: Ascherovci do textilného biznisu zlákali aj Picassa

Prechádzka na čerstvom vzduchu robí zázraky.

Prebuďte sa zo zimného spánku: Za Jarnou únavou je nedostatok vitamínov

Tekuté mydlo je hygienickejšie. Je to pravda?

Je tekuté mydlo hygienickejšie?

Zobraziť viac
Diskusia