Popularita v Let’s Dance mu priniesla neznámu rodinu, ale aj vzťah s Adelou. PETER MODROVSKÝ (25) nemieni nič meniť.

Ako sám hovorí, bolo preňho prekvapením, keď sa jedného dňa dozvedel, že má brata. „Žil s otcom a má rovnaké meno ako ja,“ hovorí Modrovský. Aj keď mu mama spomínala, že má nevlastných súrodencov, nezaoberal sa tým. Nikdy totiž nevedeli, koľko ich presne je. Potom sa mu ozvala aj staršia sestra Petra. Žije v Anglicku, raz sa stretli a posedeli si na káve. „Bol to zvláštny pocit. Je to pre mňa cudzí človek, ale sme v kontakte. Vyrástla z nej pekná kočka,“ hovorí tanečník. Nakoniec sa dozvedel, že súrodencov má až deväť! Nezaujíma sa však o nich, aj svojho otca berie iba ako biologického. Nikdy sa nestretli a Peter po tom ani netúži.

Mamu by nemenil

So svojím životom je spokojný, nič by nemenil. Svoju mamu má veľmi rád, je jej vďačný za veľa vecí a myslí si, že jeho výchovu zvládla dobre. „Mama robila na železničnej stanici, môj otec bol sprievodca, tam sa zoznámili. Odišiel od nej, keď som sa narodil, nestihli sa ani zobrať. Dostal som po ňom iba meno. To, že som nemal otca, mi v mnohých situáciách práveže pomohlo. Vychovávala ma babka, pretože mama musela zarábať. Mala dvanásťhodinové šichty, chodila na brigády. Babka ma nosila do škôlky, školy a neskôr aj do tanečnej školy,“ približuje svoje detstvo.

Pri tanci zostal až dodnes. Založil si vlastnú tanečnú školu, chodí na súťaže a tancom si aj zarába. „Do tanečnej ma prihlásila mama, keď som mal osem rokov. Myslím, že to urobila aj preto, aby som nerobil nejaké hlúposti. Navyvádzal som aj tak toho dosť. Ale už odmalička som mal k veciam iný prístup, učili sme sa slušnému správaniu, bol som vyspelejší než ostatní. Niektorí sa mi vysmievali, ale potom, keď videli úspechy, možno trošku aj závideli. Som presvedčený, že keby som nechodil do tanečnej, tak skončím zle,“ smeje sa.

Naháňa peniaze

Jeho škola je úspešná, s konkurenciou sa zatiaľ neporovnáva, snaží sa ísť vlastnou cestou. Priznáva, že po finančnej stránke to momentálne nie je ľahké. „Pripravujem decká na súťaž a ďalšiu tanečnú sezónu. Koncom augusta budeme mať zápis pre nových členov. Zatiaľ sa nám každý rok podarilo mať päťdesiat detí, čo je dosť, ale prijal by som aj viac. Snažím sa svoju školu zveľaďovať a každý rok niečo zrekonštruovať, takže financie sú potrebné.“ Robí aj rôzne atypické tanečné kurzy, na ktoré sa môžu prihlásiť i starší ľudia. „Mám hodiny pre rôzne vekové kategórie, kde sa učia tancovať latinu. Je to pre nich nielen zábava, ale niečo podobné ako aerobik,“ približuje Modrovský, ktorý tento štýl nazval Božské telá.

Zmarená dovolenka

Ešte počas súťaže Let´s Dance sa chystali Adela a Peter na spoločnú dovolenku, ale zladiť „diáre“ nebolo pre nich jednoduché. Adela už mala naplánovanú dovolenku so svojimi priateľmi Brunom a Sajfom a okrem toho je momentálne dosť vyťažená v SuperStar. „Adela mala kastingy a ja som mal tiež dohodnuté termíny. Nakoniec nám to nevyšlo, ako sme chceli. Pôvodný plán bol Chorvátsko, ale tam sme sa nedostali, pretože bola zápcha. Boli sme sa pozrieť v Ľubľane a potom sme boli v Benátkach. Mali sme ísť pôvodne na dlhšie, ale nakoniec z toho bolo iba pár dní,“ hovorí Peter.

A čo hovorí na informácie o spoločnom bývaní s Adelou? „Mám tam posteľ,“ smeje sa a dodáva: „Mám však aj vlastný byt, stále sa zdržujem aj u babky a mamy. Som u nich veľmi často. Varíme si spolu, rozprávame sa. Cítim sa tam stále ako doma.“

Diskusia