Energická speváčka Sisa Lelkes Sklovská (55) má záhradu, ktorá ju každým štvorcovým metrom zosobňuje.

Jej dominantou je párty domček, ktorý v období pred koronou s manželom Jurajom Lelkesom (70) a priateľmi veľmi radi využívali. „Veď kto nežúruje, ani nie je človek!“ tvrdí temperamentná umelkyňa, žijúca nielen pre svojich blízkych, ale aj pre publikum a javisko. Posledné mesiace sa však „žúrovací domček“, ako ho nazýva, premenil na online učebňu, kde vo virtuálnom priestore trávila Sisa čas so svojimi študentmi z Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Párty dom, ako aj celú záhradu má brunetka nesmierne rada. Tá, ako nám priznala, spĺňa predovšetkým okrasný charakter. „Mám tri obrovské lásky v živote: manžela, mačky a ešte kvety, stromy a hocijaké rastliny. Nestíham sa však o to starať, preto je záhrada okrasná, ale keď budem mať 98 rokov, budem tu pestovať paradajky a feferónky,“ prisľúbila s úsmevom.

Tak ako v móde, aj v exteriéri svojho príbytku miluje pestrofarebnosť. „V našej záhrade si asi najviac vážim dve magnólie, ktorým sa u nás neskutočne darí. Bol to svadobný dar od nášho priateľa Petra Dvorského (69) a musím priznať, že keď tieto magnólie kvitnú, tak aj spievajú.“ Jej obzvlášť veľkou slabosťou sú aj orgovány. Ako malá vyrastala v dome so záhradou, kde ich bolo plno. „Odvtedy, ak zacítim ich vôňu, som späť v detstve, v našom krásnom dome. Na Kolibe som sa prihovárala orgovánu, ktorý za jedenásť rokov nemal kvety, a závidela som susedom ich nádherné rozkvitnuté stromy. Tento rok mi zakvitol! Viete prečo? Verila som mu,“ priznala spokojná majiteľka, ktorej so starostlivosťou o rastliny pomáha odborník. „Ale keď sa narodím ešte raz, v ďalšom živote budem veterinárka alebo záhradníčka,“ vyhlásila.

FOTOGRAFIE PREKRÁSNEJ ZÁHRADY LELKESOVCOV NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia