Po dlhšom čase sa opäť objavil pred ľuďmi. Známy český pesničkár a gitarista František Nedvěd (73), ktorý od októbra bojuje s rakovinou pľúc, natočil pre svojich fanúšikov so synom Vojtom novoročný pozdrav.

Prostredníctvom sociálnej siete hovoril síce len niekoľko sekúnd s ospravedlnením, že mu ešte neslúži hlas, ale zdá sa, že je z najhoršieho vonku. „Chceme poďakovať za priazeň aj za želania a za to, že sme s vami mohli spievať,“ povedal. Vojto potom dodal: „Dúfame, že sa uvidíme čím skôr.“ 

František Nedvěd absolvoval 28. decembra tretiu chemoterapiu, so svojou chorobou bojuje statočne. Už keď oznamoval svoju diagnózu vo vysielaní rádia Impuls, snažil sa to brať racionálne a optimisticky. „Náladu mám dobrú, ničomu nepodlieham, iba sa liečim. Verím, že budúci rok bude lepší, ako tento,“ hlásil ešte pred Silvestrom. Chorobu mu zistili krátko predtým, než Česko zasiahla pandémia koronavírusu. „Ako náhle to objavili, tak sa zakázalo spievať. Beriem to ako znamenie, že keď nemôžem spievať ja, tak nemôže nikto,“ žartoval muzikant, ktorý trpí kvôli svojej chorobe tiež obrnou hlasiviek.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

Je ZUZANA ČAPUTOVÁ módna ikona? Desať naj outfitov našej prezidentky v roku 2020

Populárne články
Vakcínou proti covidu-19 sa dala zaočkovať spolu s manželom Michalom. Ospravedlnenie nepomohlo, preto ponúkla pomoc zdravotníkom v prvej línii.

Vyšlo ju to draho: Zničila si Cibulková vybudované meno škandálom s očkovaním?

Juraj Bača ako slovenský národný hrdina Juraj Jánošík

Bohatým bral a chudobným dával? Pravda o Jánošíkovi nie je až taká romantická a jednoznačná

Ilustračná snímka

Sklenaříková odložila modeling bokom: Za tento rozprávkový hotel získala ocenenie

Je takmer zázrak, že také obrovské dielo, ako je hlavný oltár z horľavého a škodcami ľahko napadnuteľného dreva, prežil na svojom mieste takmer päť storočí. Kostol pritom niekoľkokrát horel. Oltár vážne poškodila iba červotoč, napriek tomu sa zachoval v plnej kráse.

Klenot klenotov: Bazilika sv. Jakuba ukrýva jednu z našich najcennejších historických pamiatok

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 22. do 28. januára?

Pach chlóru svedčí o čistej vode v bazéne. Je to pravda?

Pach chlóru svedčí o čistej vode v bazéne. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia