Na šetrnosti kráľovnej ALŽBETY II. (95) si rady zgustnú aj britské médiá, ktoré jej zvyk opisujú raz s iróniou, inokedy s úctou.

Svet sa dodnes baví na novinárskej historke z 90. rokov. Jeden z novinárov prenikol do blízkosti kráľovnej a zamestnal sa v jej paláci. Potom zverejnil svoje poznatky o tom, ako panovníčka raňajkuje. Jej menu boli kukuričné lupienky, a čo nezjedla, starostlivo odložila do vzduchotesnej nádoby. Palácové zdroje veľmi rady pre médiá uvádzajú, že kráľovná sa stravuje veľmi striedmo, jedáva malé porcie a nepohrdne ani ohrievanými zvyškami jedla.

Denník Financial Times zase zverejnil informáciu – odvolávajúc sa na zamestnanca z paláca –, že kráľovná chodí po Bucking­hamskom paláci a sama zhasína zbytočne rozsvietené svetlá. Pred Vianocami zase miestne médiá veľmi rady oprašujú historku o tom, ako sa palác vždy snaží zjednať čo najväčšiu zľavu pri kupovaní vianočného pudingu pre služobníctvo.

Kráľovná o majetku mlčí: Panovníčka Alžbeta II. má veľa cností, napriek bohatstvu šetrí, kde sa len dá. Viac sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia