Pred mesiacom oslávila osemdesiate štvrté narodeniny a tešila sa na leto. Magda Paveleková si z neho užila len mesiac.

Celý život rozdávala smiech a pritom v súkromí mala dlhé roky trápenie. Nikdy sa nedokázala zmieriť s tým, že jej jediná dcéra Nina zomrela ako tridsaťštyriročná na rakovinu. Ale snažila sa, keď vyšla na javisko alebo pred kameru, nikto netušil, čo ju vo vnútri tak veľmi bolí.

Viackrát som ju v posledných rokoch navštívila v jej dome v Dunajskej Lužnej. Žartovali sme spolu o diétach, vymieňali sme si recepty a vášnivo mi vždy vysvetľovala, prečo sa stále potrebuje sťahovať. „Vieš, Dušinka, vtedy omladnem a naberiem plno sily,“ žmurkla.

Najväčšia bolesť, akú môže matka prežiť, ju
Zdroj: Archív M. P.

Osamela

Jej život bol od januára 2014 o dosť smutnejší. Zomrel jej manžel Štefan, s ktorým prežila dlhých 61 rokov. Aj ona si povzdychla, že osmička na začiatku veku sa jej vôbec nepáči a že cíti, že sa to blíži. A dodala: „Som urazená a nahnevaná, že mi toto môj muž urobil. Lebo sme boli dohodnutí, že ja odídem prvá. Veľmi ma mal rád a staral sa o mňa. Ja neviem ani zapnúť mikrovlnku, neviem zapnúť umývačku... Vravel: ‚Nechaj tak, ty sa o to nestaraj.‘ A teraz si jednoducho zmyslí a zomrie?” Ale pomaly sa zmierila s touto ranou a tešila sa zo svojich dvoch vnukov Tomáša a Andreja.

Predstavovala si, že svojho muža neprežije
Zdroj: Archív M. P.

V pondelok dvadsiateho júla okolo poludnia jej neter napísala na sociálnu sieť, že jej teta, herečka Magda Paveleková, nadránom zomrela vo svojom dome v Dunajskej Lužnej. Ani záchranári už nič nezmohli.

Keď ju na galavečere OTO uvádzali do Siene slávy,
Zdroj: Peter Korček, Život

Komička

Pani Majda, ako ju všetci familiárne volali, bola najmä známa ako skvelá komička. Jej typický smiech a mierne sarkastický zmysel pre humor budú chýbať všetkým jej fanúšikom. Vždy snívala o herectve, a preto už ako šestnásťročná začala hrať v nitrianskom divadle. Vydržala tam sedemnásť sezón a potom ju vídali diváci bratislavskej Novej scény. Účinkovala v mnohých televíznych inscenáciách a estrádach. V šesťdesiatke plánovala odísť do hereckého dôchodku, no nedalo jej to, hrávala ešte dvadsať rokov. V roku 2013 bola uvedená do Siene slávy ankety OTO. V roku 2001 jej vyšla kniha Spomienky starej herečky a chystala sa napísať pokračovanie. Už to, žiaľ, nestihla.

Dievčatku v kočíku všetci želali šťastný život
Zdroj: Archív M.P.

Diskusia