V detstve bola obrovskou televíznou hviezdou, herectvo však zavesila na klinec. Reč je o roztomilom dievčatku Katke Zatovičovej (58), ktorú si určite pamätáte z nezabudnuteľného seriálu Leto s Katkou. Ako dnes vyzerá a akej práci sa venuje?

Zatovičová si zahrala v mnohých filmoch ako dieťa. Slováci ju však milovali najmä v seriáli Leto s Katkou. Nebojácne dievčatko dávalo do pozoru počas letných prázdnin dedinčanov, ale aj starého mládenca uja Joža, ktorému chcela dokonca dohodiť nevestu. Copatá "rapotačka" sa nikoho a ničoho nebála. V tom čase mala Zatovičová iba desať rokov a Slováci jej herecké umenie milujú dodnes.

Katka Zatovičová a Ida Rapaičová v seriáli Leto s Katkou
Zdroj: archív K.Z.

A hoci bola obrovský talent, herectvu sa dnes nevenuje. "Po DAMU ( Divadelná fakulta Akadémie muzických umení pozna. red) som bola v martinskom divadle. Ale potom nejak som začala pátrať po takých rôznych súvislostiach života a dopracovala som sa k prenatálnej psychológii. Takže už 25 rokov sa venujem budúcim rodičom, pripravujem ich na pôrod, na starostlivosť o dieťa," priznala Katarína, ktorá bola hosťkou v relácii RTVS Záhady tela. Diváci ju uvidia s kolegom Matejom Landlom už zajtra na obrazovkách Jednotky.

ZÁBERY Z MINULOSTI AJ AKTUÁLNE FOTKY KATKY NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia