Je to už 25 rokov, čo dánska tanečná skupina Aqua zaútočila na hitparády s chytľavým hitom Barbie Girl. Členov kapely by ste dnes nespoznali.

Pesnička Barbie Girl bola takým hitom, že dokonca aj tvorcovia bábiky Barbie, Mattel, sa pokúsili žalovať skupinu, pretože sa im nepáčila sexuálna povaha piesne, ktorá je spojená s bábikou. Ako píše TheSun, žalobu nakoniec zamietol sudca v roku 2002, ktorý obidvom stranám odporučil, aby "sa schladili". Kapela vznikla v roku 1989 a tvorili ju speváci Lene Nystrøm, René Dif, klávesák Søren Rasted a gitarista Claus Norreen.

Barbie Girl bol v roku 1997 ich tretí singel, po ktorom nasledoval ďalší úspešný Doctor Jones. Na vrchole svojej kariéry vydali v roku 2000 album Aquarium, po ktorom nasledoval druhý Aquarius - no ukázalo sa, že to bol prepadák. Krátko nato sa kapela vydala svojou cestou a pre Billboard uviedla: "Pozreli sme sa jeden druhému priamo do očí a dospeli k záveru, že momentálne chýba iskra."

Skupina Aqua v 90. rokoch
Zdroj: https://www.instagram.com/p/B3G4aicJOo3/

Rozpad skupiny sprevádzali klebety, že k jej zániku v skutočnosti došlo kvôli milostnému trojuholníku medzi Lene, Reném a Sørenom. Lene sa mala nakrátko zapliesť s kolegom z kapely Reném a potom ho podviesť so Sørenom. Napriek tomu si členovia kapely zostali blízki a v roku 2007 sa Aqua vydala na spomienkové turné.

V roku 2011 skupina vydala svoj tretí album s názvom Megalomania – no ich comeback sa skončil nasledujúci rok po ukončení austrálskeho turné. Lene, René a Søren, ktorí neboli schopní opustiť kapelu, sa v roku 2016 opäť zišli ako trojica, pričom Claus sa rozhodol, že hudobný štýl skupiny už nie je pre neho. V roku 2018 vydali nový singel Rookie a na turné stále oživujú svoje hity z 90. rokov.

AKTUÁLNE FOTKY ČLENOV KAPELY AQUA NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia